top of page

MARS RETROSU'NDA BURÇLAR ve RETRO SÜRECİ (2 Kasım 2022 - 10 Ocak 2023)

Bir "Mars Retro'su" döneminin daha içinden geçiyoruz peki bu Mars Retro'sunda bizleri neler bekliyor? Bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum. Aşağıdan genel ve "Yükselen Burcunuza" göre özel olan yorumları okuyabilirsiniz

Keyifli Okumalar 🙏

 

Astrolojide mücadeleleri, özgür iradeyi, harcadığımız enerjiyi gösteren Mars 2 Kasım itibariyle geri hareketine başladı 10 Ocak 2023 tarihine kadar İkizler burcunda retro hareketine devam edecek.

Bu süreçte;

  • Kendimizi ifade etmek noktasında tıkanıklıklar yaşayabiliriz.

  • Karar almak ve harekete geçmek eskisinden daha zor olabilir.

  • Enerji harcadığımız konular hakkında sorgulama yapabilir, özgürleşme isteğinde olabiliriz.

  • İletişim sorunları yaşamak, yanlış anlaşılmalar içerisinde kalmak bizleri zorlayabilir.

  • Retrolar geçmişin konularını gündeme taşıyan etkiler de sunar. Enerji harcadığınız noktalar, bitirdim sandığınız konular tekrar gün yüzüne çıkabilir. Bu alanlarda bir şeyleri revize etmek - gözden geçirmek bu süreçten maksimum yararlanmanızı sağlayacaktır.

  • Kazalarda, sakarlıklarda, yaralanmalarda artışlar meydana gelebilir. Sağlık sorunları artışta olabilir. (Covid, salgın hastalıklar vb.)

  • Elektrik, elektrikli ev aletleri, makineler, araçlar ile ilgili sorunlar ve sosyal medya ağları ile ilgili sorunlar gündemde olabilir.

  • Sahtekarlık, dolandırılma, aldatılma, hırsızlık gibi konular artışa geçebilir. Bu süreç dahilinde daha uyanık ve dikkatli olmakta fayda var.

  • İletişim dilimize dikkat etmeli bu süreçte iki düşünüp bir konuşmaya da özen göstermeliyiz.

  • Özgür irade sandığımız noktalar farkında olmadan başkalarının alanlarına müdahaleye de dönüşebilir. Atacağımız adımlar konusunda daha seçici olmamız gerekebilir.


PEKİ BU SÜREÇ YÜKSELEN BURCUNUZA NASIL YANSIYOR?

KOÇ

YÜKSELEN KOÇ ;

Retro süreci sizi yakın çevre, kardeşler, akrabalar ve seyahat konuları üzerinden etkiliyor. Bu dönemde yakın çevrenizle veya kardeşlerinizle daha sık vakit geçirebilir eski günleri yad edebilirsiniz. Geçmiş problemlerin gündeme geleceği ve çözüme yönelik adımların atılacağı günler olabilir. Öte yandan geçmişte planladığınız fakat gerçekleştiremediğiniz bir seyahat gündeme gelebilir. Aynı zamanda bu süreçte geçmişte planladığınız ama fırsat yakalayamadığınız araç alım-satım konuları ile meşgul olabilirsiniz. Yakın çevre iletişimlerinde dikkatli adımlar atmanızı gerektirecek bazı sınavlardan geçebilirsiniz. İşinizle alakalı kararlar almak ve imzalık işler yapmak durumunda kalırsanız dikkatli adımlarla ilerlemeli mantığı ön planda tutmaya çalışmalısınız.


BOĞA

YÜKSELEN BOĞA;

Retro süreci sizi mali konular, yetenekler, ikili ilişkiler üzerinde etkiliyor. Bu süreçte para kaynaklarınız-kazanımlarınızla ilgili kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Bazı aksayan durumlar sizi buna itebilir. Karar almadan önce mantık çerçevesinde değerlendirmeli, size katkısına odaklanmalısınız. Geçmişte yarım bıraktığınız kazanç alanlarına geri dönüş yapmak da isteyebilirsiniz. Elinize beklemede olduğunuz bir paranın geçişi de mümkün olabilir. Bu dönemde yetenek alanlarınıza geri dönüş yapmak ve yeniden üzerine düşmek iyicil olabilir. İkili ilişkiler yönünde bir takıp problemler yaşayabilir iletişim kurduğunuz insanlara karşı anlaşılamama hissine kapılabilirsiniz. Kendinize verdiğiniz değer konusunda sizi sınayacak süreçler içinde de kalabilirsiniz.


İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER;

Retro hareketi burcunuzda gerçekleşiyor ve hayatınıza birincil dereceden etkiler sunuyor. İkili ilişkilerinize yansıyarak gündeme geliyor. Bu süreçte eski günleri yad etmek isteyebilir geçmişe özlem duyabilirsiniz. Eski arkadaşlarınız-dostlarınız ile karşılaşabilir ya da haberler alabilirsiniz. Eski ilişkileriniz konusunda bir çıkmaza düşebilir, tekrarlayan düşüncelere kapılabilirsiniz. Enerjinizi yükseltecek aktivitelere yönelmeli yakın çevrenizle vakit geçirmelisiniz. Bu günlerde sağlık sisteminize de dikkat etmeli, bağışıklığınızı güçlendirmelisiniz. Zira bu süreçte sağlık problemleri yaşayabilir, kaza ve sakarlıklara açık olabilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinizle olan ilişkinizi gözden geçirmek ve sağlamlaştırmak adına güzel günler olabilir. Bu dönemde bazı kişileri hayatınızdan çıkarmanız da olası görünüyor.


YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ;

Retro sizi iç dünyanız üzerinde etkiliyor. Bu dönemde rüyalarınız biraz karmaşık olabilir. Daha çok geçmiş günlere yönelik rüyalar görebilirsiniz. Öte yandan sosyal çevrenizle bir takım problemlere açık görünüyorsunuz anlaşılamama hissine sık kapılabilir kendinizi biraz izole etmek isteyebilirsiniz. Aslında bu süreç sosyal çevrenizle var olan sorunlarınızı çözmek adına güzel destekler sunuyor kabuğunuza çekilmek ve akışa bırakmak yerine sorun çözme odaklı olmak daha iyi olabilir. Geçmişten gelen sağlık sorunlarınız üzerine yoğunlaşacağınız günler de olabilir. Şifa için atacağınız adımlar daha olumlu süreçlerin kapısını aralayabilir. Bu dönemde arkanızdan dönen durumlar da kulağınıza gelebilir. Bu vesileyle bazı kişileri çevrenizden uzaklaştırabilirsiniz.


ASLAN

YÜKSELEN ASLAN;

Retro süreci sizi sosyal çevre, arkadaşlıklar, umutlar ve hayaller üzerinde etkiliyor. Retro dönemi boyunca eski arkadaşlıklar-dostluklar yeniden canlanabilir uzun süredir görmediğiniz veya haber almadığınız kişilerle görüşebilirsiniz. Sosyal çevrenizle var olan sorunlarınızı çözmek adına adımlar da atabilirsiniz. Dargın olduğunuz kişiler varsa eğer ilişkileri düzeltmek, sorunları çözmek adına enerji harcamak güzel süreçleri doğurabilir. Öte yandan grup-ekip çalışmaları içinde yer alıyorsanız çalışma alanınızla ilgili bazı sorunlar ve tıkanıklıklar yaşayabilirsiniz. Retro süreci boyunca gelecek planlarınız üzerinde değişiklik yapmanızı sağlayacak olaylar ve durumlarla da karşılaşabilirsiniz.


BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK;

Retro süreci sizi kariyer, başarı, statü konuları üzerinde etkiliyor. Retro döneminde kariyerinizle ilgili geçmiş hak edişler gündeme gelebilir. Geçmişte yarıda bıraktığınız işler varsa tekrar gündeme gelebilir. Başvuruda bulunup fakat sonuç alamadığınız iş konularında da geri dönüşler alabilirsiniz. Öte yandan kariyerinize yönelik geçmiş bir eğitime başlama uzun süredir planlanan bir alana yönelme gibi durumlar da oluşabilir. Bu süreçte otorite figürleri ile olan iletişiminize de dikkat etmeniz gerekebilir. Bazı tartışmaların ve soru işaretlerinin odağında kalabilirsiniz. Yön seçmekte zorlanacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Geçmişten gelen bir anlaşmanın sonuca bağlanması da söz konusu olabilir. Eğer işinizle ilgili bir yolculuk planınız varsa son dakikaya kadar kontrollü olmanızda fayda var.


TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ;

Retro süreci sizi eğitim-öğretim, seyahatler, yurtdışı, harcamalar üzerinde etkiliyor. Retro sürecinde yarım bıraktığınız bir eğitime-alana geri dönebilirsiniz. Önceden planlanan fakat ertelenen bir seyahat durumu gündeme gelebilir. Gündeme gelecek seyahat durumlarında aksaklık yaşamamak adına temkinli olmalı, son dakikaya kadar her şeyi planlamalısınız. Bu süreçte teknolojik cihazlarınızla alakalı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yurtdışıyla ilgili uğraştığınız süreçleriniz varsa aksamalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde mali durumunuz konusunda da sıkıntılar yaşayabilirsiniz bu sebeple harcamaların da yeniden gözden geçirilmesi gerekebilir.


AKREP

YÜKSELEN AKREP;

Retro süreci sizi dışarıdan gelen gelirler, miras-nafaka-tazminat konuları, eş gelirleri, eşinizle olan ilişkiniz üzerinde etkileriyle gündeme geliyor. Bu dönemde geçmişten süregelen mali bir davalık durum sonuçlanabilir (miras-nafaka-tazminat vb.) Eşinizin gelirleriyle alakalı eski bir hak ediş gündeme gelebilir. Harcamaların arttığı ve mali kontrolün zorlaştığı bir süreç olabilir bu süreç içerisinde gelir-gider dengesini korumak için çabalamak daha iyi olacaktır. Eşinizle ilişkinizde var olan sorunlarınızı çözmek adına güzel bir süreç olabilir. İletişim dilinize dikkat etmeli yapıcı olmaya çalışmalısınız. Öte yandan eşinizin kazançları ve harcamaları ile ilgili geçmiş konular gündeme de gelebilir. Borçlarınız ile ilgili bir yapılandırma sürecine de gidebilirsiniz.


YAY

YÜKSELEN YAY;

Retro süreci sizi ortaklıklar, evliliğiniz, ikili ilişkileriniz üzerinde etkiliyor. Bu süreçte ortaklı yaptığınız işler konusunda anlaşmazlıklar ve gerginlikler meydana gelebilir. Bazı sorunları görmezden gelmek isteyebilirsiniz. Fakat Retro süreci sorunları çözmek adına da optimal bir zaman sunabilir. Çözüm odaklı olmalı, işleri yoluna koymaya çalışmalısınız. Evliliğinizle alakalı eğer sorun yaşıyorsanız sorunları çözmek adına aksiyon almanın tam vakti olabilir. Geçmişten gelen halı altına süpürülen konular konuşulup şifalandırılabilir. Eğer bekarsanız geçmiş ilişkilerden geri dönüşler alabilirsiniz. İkili ilişkilerde daha agresif bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Tahammül sınırınızı zorlayacak olaylar da yaşayabilirsiniz. Sakin bir şekilde ilerlemeye çalışmak en doğrusu olacaktır.


OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK;

Retro süreci sizi çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz, sağlık konularınız üzerinde etkiliyor. Çalışma hayatınızla ilgili geçmiş konular gündeme gelebilir. İşe başlamak adına önceden başvurduğunuz fakat sonuç alamadığınız yerlerden geri dönüşler alabilirsiniz. Yeni iş süreçleri gündeme gelecek olursa mantık çerçevesinde ilerlemek, risk almamak daha doğru olabilir. Çalışma arkadaşlarınız ile olan diyaloğunuza da dikkat etmeniz gerekebilir. Tartışmalar büyümeye açık olacaktır. Ayrıca bu süre zarfında günlük rutinlerinizde aksamalar yaşayabilir, enerjinizi verimli kullanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Yanınızda çalıştırdığınız kişiler ile problemler yaşayabilirsiniz. Geçmişten gelen bir sağlık problemi gündeme de gelebilir.


KOVA

YÜKSELEN KOVA;

Retro süreci sizi aşk hayatı, hobiler-spor, çocuk ilişkileri üzerinde etkiliyor. Bu dönemde eğer bekarsanız eski ilişkilerinizden dönüşler alabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz. Bu süreci güncel sorunları çözmek ve şifalandırmak adına adımlar atarak geçirmeye çalışmalısınız. Eğer bunu yapamıyorsanız bir süre ara vermek iyi olabilir. Yeni başlayan ilişkiler zorluklar ortaya koyabilir. Bu süreci karşınıza gelen kişileri daha fazla tanımak adına kullanmak mantıklı olacaktır. Aynı zamanda bu dönemde oluşacak olan sorunlar size mesaj niteliği de taşıyabilir, farkındalık oluşturabilir. Öte yandan geçmişte yarım bıraktığınız bir hobiye-spora yeniden başlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa çocuğunuzun eğitim hayatıyla ilgilenmek durumunda kalabilir ya da sağlık sorunları ile uğraşabilirsiniz.


BALIK

YÜKSELEN BALIK;

Retro süreci sizi aile ilişkileriniz, gayrimenkul konuları ve yakın çevrenizle ilgili konularda etkiliyor. Bu günlerde aileden kalan bir gayrimenkulün size gelişi ya da satım konusu gündeme gelebilir. Ev içi tadilat tamirat gerektiren süreçler oluşturabilir. Aile içi ilişkilerde bir takım sorunlar yaşayabilir, yaşadığınız sorunlar sebebiyle özgürleşmek isteyebilirsiniz. Fakat bu retro'nun size öğüdü aile ilişkilerini sağlamlaştır, sorunları ortadan kaldır yönünde. Çözüm odaklı olmalı aile içi ilişkilerinizi sağlamlaştırmalısınız. Öte yandan bu dönemde yakın çevrenizle daha sık görüşebilir, uzun süredir görüşmediğiniz aile büyükleri ile bir araya gelebilirsiniz. Öte yandan evinizle ilgili uzun süredir yapılması gereken işleri yapmak, eskiyen şeylerden kurtulmak süreci olumlu değerlendirmenizi sağlayabilir.


 

Şans dolu etkilerle karşılaşmak dileğiyle.

Sevgiyle kalın 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

169 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page