top of page

2023 YILI BURÇ YORUMLARI

Herkese Merhaba,

Koskoca bir 2022 yılını geride bırakarak 2023 yılına ilerliyoruz. Yeni bir yıl, yeni başlangıçlar ve hedefler getirirken, bizlere de daha iyi bir gelecek için fırsatlar sunuyor.

Bu yıl, bizleri derinden etkileyerek dönüştürecek zorluklar da yaşayabiliriz ancak bu zorlukları aşarak daha güçlü ve bol dönüşümlü bir yıl geçirebiliriz. Köprüden önceki son çıkış misali bir yıl bizler için başlıyor. Kendimizi geliştirmek ve hedeflerimize ulaşmak için cesur adımlar atabilir, inisiyatif alarak harekete geçebiliriz. Ayrıca, bu yıl sosyal ilişkilerimizi de geliştirmeyi ve sevdiklerimizle daha fazla vakit geçirmeyi unutmayalım. Astrolojik açıdan bakıldığında, bu yıl için bazı burçların daha fazla fırsatlar yakalayabileceğini ve bazı burçların ise zorluklarla karşılaşabileceğini görüyoruz. Yazının geri kalanında burçlara detaylıca yer vereceğim.

Yeni bir yılın getirdiği heyecan ve umutla, birlikte 2023 yılını en iyi şekilde geçirelim ve birlikte daha iyiye ilerleyelim. Şimdiden herkese neşe, sağlık ve huzur dolu bir yıl diliyorum.

Keyifli Okumalar 🤍

 

2023 BURCUNUZA NASIL YANSIYOR?

KOÇ

YÜKSELEN KOÇ ;

Bu yıl sizin yılınız. Büyüme ve gelişim fırsatlarını anlatan Jüpiter 16 Mayıs tarihine kadar burcunuzda seyrediyor. Yılın ilk yarısında ikili ilişkiler üzerinden olumlu etkiler yakalıyorsunuz. Evlilik ve ciddi ilişkiler adına hareketli bir dönem sizi bekliyor olabilir. Hayata bakış açınızı değiştirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Kilo alımına açık bir yıl geçirebilirsiniz, daha aktif olmalı kendinize yönelik bir spor dalıyla ilgilenmelisiniz. Bu yıl 7 Mart'ta başlayacak olan Satürn Balık geçişi arka plana attığınız konuları gündeminize taşıyabilir. Kendi iç dünyanıza doğru bir yolculuğa çıkmanızı ve şifalanmak için adımlar atmanızı sağlayabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa transiti gelir gider dengeniz ve kazançlarınız adına olumlu etkiler taşıyabilir. Yılın 2. yarısında bazı alım-satım durumları ve parasal gündemler hayatınızda olabilir. Genel sağlık durumunuz adına da yılın diğer yarısında daha dikkatli ilerlemelisiniz.


BOĞA

YÜKSELEN BOĞA;

Bu yıl size ruhsal dönüşümlere kapı aralayarak geliyor. Arka plan konularınız Jüpiterin desteği ile birlikte 16 Mayısa kadar gündemde görünüyor. Uzun süredir kendinize ve özünüze ayırmadığınız vakti size hatırlatacak bir döngüden geçebilirsiniz. Bazı aydınlanmalar yaşayabilir, çıkmazda olduğunuz konuları şifalandırabilirsiniz. Tabii bu dönem rekabet konularını da gündeminize taşıyacak gibi görünüyor. Gizliden gizliye sizinle mücadele eden kimseler bu etkiyle birlikte gün yüzüne çıkabilirler. 7 Mart tarihinde başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınız üzerinde etkileyebilir. Bu alanlarda sorumluluklarınızı size hatırlatabilir. Öte yandan gelecek plan ve programlarınız konusunda adımlar atmanızı isteyebilir. Uygun adımlar sayesinde bu yıl bir edinim de sağlayabilirsiniz (gayrimenkul, araç vb.). 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi sizi büyük bir enerjiyle sahneye atabilir. Yılın 2. yarısında da ilişkiler üzerinde önemli adımlar atmanızı sağlayabilir.


İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER;

Bu yıl size gelecek plan ve programlarıyla geliyor. Hayat akışınızı sorgulayarak başlayacağınız bu yıl önemli dönüşümlere de gebe. Alternatif iş fırsatları yakalamanızı sağlayacak olan Jüpiter desteği ile birlikte dönüşen bir çevreye de şahitlik edebilirsiniz. Daha sosyal olacağınız yılın ilk yarısında yeni tanışmalar ve arkadaşlık ilişkileri adına 16 Mayıs'a kadar olumlu etkiler alıyorsunuz. Hayatınıza dahil ettiğiniz kişiler ileride hayatınıza önemli dokunuşlar yapabilirler. 7 Mart tarihinde başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi kariyer yolculuğunuz ve başarı planlarınız adına sınamaya başlıyor. Eskisinden daha fazla kariyerinizle ilgilenebilir. Yoğun bir tempoya adım atabilirsiniz. Toplum tarafından daha görünür olacağınız başarılara imza atabilirsiniz. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi daha içe-öze odaklayabilir. Kendinizi bulmanızı sağlayacak ruhsal bir şifalanma sürecine itebilir.


YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ;

Bu yıl kariyer yolculuğunuza ışık tutarak başlıyor. 2023 ün ilk yarısında Kariyerinizle ilgili büyüme ve gelişim fırsatları yakalayabilirsiniz. Bir süredir beklediğiniz terfii bu yıl sizin olabilir. Jüpiter etkisi sağlam başarılar adına fırsatlar yakalamanızı sağlayabilir. Bazılarınız için yeni iş ve kariyer fırsatları söz konusu da olabilir. Eğer bu beklentideyseniz 16 Mayıs'a kadar bir iş değişikliği yapmanız da söz konusu olabilir. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi kişisel gelişiminiz konusunda sınava tabii tutabilir. Düşünceleriniz, hayata bakışınız konusunda sağlam dönüşümler yaşatabilir. Bazılarınız için yurt dışı konularını, eğitim konularını da gündeme getirebilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi gelecek konusunda planlamalara itebilir. Maddi durumunuz konusunda rahatlığa kavuşturabilir. Ödediğiniz bir borcu bitirmenizi sağlayabilir.


ASLAN

YÜKSELEN ASLAN;

Bu yıl size gelişim fırsatları ile geliyor. Yılın ilk yarısını kendinize odaklanarak geçirebilirsiniz. Ruhunuza ve bilinç düzeyine yatırımlar yapmak isteyebilir bu doğrultuda kişisel gelişiminize odaklanabilirsiniz. Bazılarınız için 16 Mayısa kadar bol seyahatli bir yıl olurken, bazılarınız için eğitim süreçleriyle dolu da olabilir. 7 Mart ile başlayan Satürn Balık geçişi gelir ve giderleriniz doğrultusunda dengeyi bulmanızı isteyebilir. Çalışma koşullarınızı yeniden gözden geçirmenizi ve kendi kaynaklarınıza yönelmenizi isteyebilir. Kaçtığınız konular ile yüzleşmenizi sağlayacak bir döngünün içine doğru da ilerliyorsunuz. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi daha kariyer ve başarı odaklı bir yapıya getirebilir. Terfii fırsatı yakalayabilir ya da yeni bir iş sürecine adım atabilirsiniz. Bazılarınız için evlilik, söz, nişan süreçleri de söz konusu olabilir.


BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK;

Bu yıl maddi durumunuz noktasında yaşayacağınız gelişmeler ile başlıyor. Dışardan akan kaynaklar ve eşinizin gelirleri konusunda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Miraslık durumlar ve toplu paraların elinize geçişi 16 Mayısa kadar söz konusu olabilir. Eşinizin kazanç kapısında önemli yenilikler de söz konusu olabilir. Bazılarınız için krizli gündemler de söz konusu olabilir. Sağlık sisteminize daha dikkat etmeniz gereken bir dönem de geçirebilirsiniz. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi evliliğiniz ve ortaklıklarınız noktasında sınavlara tabii tutabilir. İlişkilerinizin dinamiği konusunda gözden geçirmeniz gereken konular daha fazla gündemde olabilir. Bekar olanlar için evlilik, söz, nişan gibi süreçler de söz konusu olabilir. Öte yandan ortaklı işler yapıyorsanız bu konuda aldığınız sorumluluklara da dikkat etmelisiniz. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi bolca seyahate sürükleyebilir. Kendinize yönelik eğitimler ve etkinliklerle dolu bir yıl da geçirmenizi sağlayabilir.

TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ;

Bu yıl evlilik ve ilişkiler üzerinde alacağınız olumlu etkilerle başlıyor. Eğer evliyseniz partnerinizle olan bağlarınızı güçlendirebileceğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz. 16 Mayıs'a kadar sizi destekleyen Jüpiter ortaklıklar konusunda da bu süreçte şans ve fırsatlar yakalamanızı sağlayabilir. Yeni tanışıklıklar için de kısmetiniz açık olabilir. Eğer devam eden bir ilişkiniz varsa evlilik, söz, nişan gibi süreçler yılın ilk yarısında gündeminizde olabilir. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi çalışma hayatınız konusunda sınavlara tabii tutabilir. Sorumluluklarınızı ve günlük yaşamınızı yeniden gözden geçirmeniz gereken uzun bir döngüye adım atıyorsunuz. Düşündüğünüz bireysel iş fikirleri ya da atama beklentileri varsa yılın 2. yarısında gündeminizde olabilir. Devam eden düzensiz bir iş temponuz varsa Satürn bu noktada çalışma hayatınızı bir düzene oturtabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi dışarıdan akan gelirler ile besliyor. Gayrimenkul vb. alım-satım konularını gündeminize taşıyabilir. Buna bağlı taşınma-yer değişikliği yapabilirsiniz.


AKREP

YÜKSELEN AKREP;

Bu yıl çalışma hayatınız ve iş temponuzla ilgili olumlu etkiler ile başlıyor. Uzun süredir beklediğiniz fırsatları yakalamak için adımlar atabilirsiniz. Bazılarınız için yeni iş süreçleri gündem olurken bazılarınız içinde çalışma alanında terfii durumları söz konusu olabilir. 16 Mayıs'a kadar günlük rutinlerinizin artacağı ve yaşamınızın hızlanacağı bir sürece doğru ilerliyorsunuz. Sağlık sisteminize dikkat etmeyi ve dinlenmek için vakit ayırmayı unutmamalısınız. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi eğer evliyseniz ve çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu konuda desteklerini sunabilir. Öte yandan eğer bekarsanız ilişki süreçlerinizle ilgili önemli oluşumlara itebilir. Ciddi ilişkiler gündeminize gelirken, hayata karşı daha fazla sorumluluk almanızı isteyebilir. Maddi açıdan birikim ve yatırım enerjisinde olmanız süreci olumlu kullanmanızı sağlayabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi taşınma - yer değişikliği noktasına itebilir. Bazı alım-satım konuları ve ortaklı iş oluşumları yaşantınıza yön verebilir.


YAY

YÜKSELEN YAY;

Bu yıl aşk kapılarını aralıyor ve ruhunuza dokunmak için hazırlanıyor. Yeni başlangıçlar ya da var olan ilişkinizle ilgili güzel dönemler kapınızda olabilir. 16 Mayıs'a kadar sizi bu noktada destekleyen Jüpiter doğru adımlar atarak ilişkilerinizi güçlendirmenizi öğütlüyor. Öte yandan bu dönem dahilinde yeni girişeceğiniz hobiler-spor dalları süreçten ekstra olumlu etkiler almanızı sağlayabilir. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi aile ilişkilerinizle ilgili sınavlara tabii tutabilir. Aileniz ve aile fertleriniz ile olan bağlarınızı gözden geçirmenizi isteyebilir. Bazılarınız için taşınma-yer değişikliği, gayrimenkul alım-satım gibi konuları tetikleyebilir. Ailenizle ilgili sorumluluklar da gündeminizde olabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi iş süreçleriniz konusunda yeni bir döngünün içine sürükleyebilir. İş değiştirme, terfii alma gibi etkilerle yaşam kalitenizi artırabilir. Yılın 2. yarısında sağlık sisteminiz konusunda da dikkatli olmanız gerekebilir.


OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK;

Bu yıl ev, aile, yuva konularını vurgulayarak başlıyor. Yeni bir aile kurmak isteyenler için Jüpiter 16 Mayıs'a kadar önemli fırsatlar sunuyor. Eğer bir ilişkiniz varsa bu süreç dahilinde evlilik, söz, nişan gibi oluşumlar içerisinde bulunabilirsiniz. Bazılarınız için ailenin büyümesi gibi süreçler de gündemde olabilir. (Doğumlar ya da diğer aile bireylerinin evlilikleri vb.). Öte yandan bu dönem taşınma-yer değişikliği adına da fırsatlar sunabilir. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi yakın çevre ilişkileri noktasında sınava tabii tutabilir. İnsani ilişkilerinizde tutumlarınız ve karşınızdaki kişiler hakkında aldığınız sorumluluklar mercek altında olabilir. Bazılarınız için akraba ilişkileri ile ilgili bazı problemler de söz konusu olabilir. Bu dönemde daha dikkatli ilerlemeli farkındalık seviyenize ve kişisel gelişiminize yönelik adımlar atmalısınız. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi gönül ilişkileri adına hareketli bir temponun içine sürükleyebilir. Aynı zamanda hobiler ve spor noktasında yeni başlangıçlara itebilir.


KOVA

YÜKSELEN KOVA;

Bu yıl yakın çevre ilişkileriniz ve dostluklarınız ile ilgili hareketli gündemlerle başlıyor. Eskisinden daha fazla sosyalleşeceğiniz bir yıl geçirebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar dostluklara dönüşebilir. Aynı zamanda kardeşlerinizin hayatlarıyla ilgili sizi de ilgilendiren güzel süreçler söz konusu olabilir. Öte 16 Mayıs'a kadar olan süreçte araç alım-satım gibi durumlar da gündeminizde olabilir. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi maddi durumunuz konusunda etkiliyor. İçinde bulunduğunuz işlerle ilgili imzalık işler bu süreçte gündeminizde olabilir. Gökyüzü yatırımlar ve birikimler noktasında ilerlemeniz gerektiğini vurguluyor. Harcamalarınızı yatırıma yönelik kanalize etmeli aynı zamanda gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Bazı yeteneklerinizle ilgili yeni oluşumlarda gündeminizde olabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi aile yaşantınız ile ilgili olumlu süreçlere itebilir. Bağları kuvvetlendirebilir, daha samimi günler geçirebilirsiniz. Bu süreçte taşınma-yer değişimi gibi hızla gelişen süreçler de gündeme gelebilir.


BALIK

YÜKSELEN BALIK;

Bu yıl kazançlarınız konusunda güzel etkileşimleriyle başlıyor. Kazanç kapınız konusunda bazı yenilikler yapabilirsiniz. Olumlu yönde fırsatlar sunan Jüpiter 16 Mayıs'a kadar yüksek kazançlar içerisinde olmanızı sağlayabilir. Birikim yapmalı, kazançlarınızı doğru bir şekilde kullanmalısınız. Öte yandan yetenekleriniz üzerinde gelişim fırsatları da yakalayabilirsiniz. 7 Mart ile başlayacak olan Satürn Balık geçişi sizi sorumluluklarınız noktasında mercek altına alıyor. Bu geçiş hayatınız ve yaşamınızla ilgili aldığınız sorumluluklar, farkındalık seviyeniz, insani ilişkileriniz adına yeni bir sürece adım atmanızı sağlayabilir. Size olgunluk katacak ve ufuklarınızı genişletecek olaylar ile birlikte köklü bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bazılarınız için bu döngüde evlilik, söz, nişan gibi süreçler de gündemde olabilir. 2023 içinde oluşacak tutulma serileri ve 17 Mayısta başlayacak olan Jüpiter Boğa geçişi yılın 2. yarısında sizi daha fazla sosyalliğe itebilir. Çokça gezip dolaşacağınız, yeni dostluklar edineceğiniz ve kendinizi geliştireceğiniz bir yıl da geçirebilirsiniz. Ve bu dönem araç alım-satım konusunda da fırsatlar yakalamanızı sağlayabilir.

 

2023 yılında şans dolu etkilerle karşılaşmanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

281 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page