top of page

MERKÜR RETROSU'NDA BURÇLAR (01 OCAK - 15 OCAK 2023)

Bir "MERKÜR RETRO" döneminin daha içinden geçiyoruz peki bu Merkür Retro'sunda burçları neler bekliyor? Bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum. Aşağıdan "Yükselen Burcunuza" göre bu Retro'nun sizi nasıl etkilediğini okuyabilirsiniz.

Keyifli Okumalar 🙏


 

RETRO YÜKSELEN BURCUNUZA NASIL YANSIYOR?

KOÇ

YÜKSELEN KOÇ ;

Retro süreci sizi kariyer, başarı, statü konuları üzerinde etkiliyor. Retro döneminde kariyerinizle ilgili geçmiş hak edişler gündeme gelebilir. Geçmişte yarım bıraktığınız, tamamlamadığınız işler varsa tekrar gündeme gelebilir. Başvuruda bulunup fakat sonuç alamadığınız iş konularında da geri dönüşler alabilirsiniz. Öte yandan bu süreçte yöneticileriniz ile olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Sorunlar daha göze batabilir. Temkinli ilerleyerek geçmiş konuları toparlamaya yönelmelisiniz. Geçmişten gelen bir anlaşmanın da sonuca bağlanması söz konusu olabilir.


BOĞA

YÜKSELEN BOĞA;

Retro süreci sizi eğitim-öğretim, seyahatler, yurtdışı, harcamalar üzerinde etkiliyor. Retro sürecinde yarım bıraktığınız bir eğitime-alana geri dönebilirsiniz. Önceden planlanan fakat ertelenen bir seyahat durumu gündeme gelebilir. Teknolojik cihazlarınızla alakalı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yurtdışıyla ilgili uğraştığınız süreçleriniz varsa aksamalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde mali durumunuz konusunda da sıkıntılar yaşayabilirsiniz bu sebeple harcamaların da yeniden gözden geçirilmesi gerekebilir.


İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER;

Retro süreci sizi dışarıdan gelen gelirler, miras-nafaka-tazminat konuları, eş gelirleri, eşinizle olan ilişkiniz üzerinde etkileriyle gündeme geliyor. Bu dönemde geçmişten süregelen mali bir davalık durum sonuçlanabilir (miras-nafaka-tazminat vb.) Eşinizin gelirleriyle alakalı eski bir hak ediş gündeme gelebilir. Harcamaların arttığı ve mali kontrolün zorlaştığı bir süreç olabilir bu süreç içerisinde gelir-gider dengesini korumak için çabalamak daha iyi olacaktır. Eşinizle ilişkinizde var olan sorunlarınızı çözmek adına güzel bir süreç olabilir. İletişim dilinize dikkat etmeli yapıcı olmaya çalışmalısınız. Eğer bekarsanız Retro sürecinde eski ilişkilerin de gündeme gelmesi söz konusu olabilir.


YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ;

Retro süreci sizi evliliğiniz, ortaklıklarınız ve ikili ilişkileriniz üzerinde etkiliyor. Bu süreçte ortaklı yaptığınız işler konusunda anlaşmazlıklar ve gerginlikler meydana gelebilir. Bazı sorunları görmezden gelmek isteyebilirsiniz. Fakat Retro süreci sorunları çözmek adına da optimal bir zaman sunabilir. Çözüm odaklı olmalı, işleri yoluna koymaya çalışmalısınız. Evliliğinizle alakalı eğer sorun yaşıyorsanız sorunları çözmenin de tam vakti olabilir. Geçmişten gelen halı altına süpürülen konular konuşulup şifalandırılabilir. Eğer bekarsanız geçmiş ilişkilerden de geri dönüşler alabilirsiniz.


ASLAN

YÜKSELEN ASLAN;

Retro süreci sizi çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz, sağlık konularınız üzerinde etkiliyor. Çalışma hayatınızla ilgili geçmiş konular gündeme gelebilir. İşe başlamak adına önceden başvurduğunuz fakat sonuç alamadığınız yerlerden geri dönüşler alabilirsiniz. Yeni iş süreçleri gündeme gelecek olursa 22 Ocak sonrasına ertelemek daha doğru olabilir. Ayrıca bu süre zarfında günlük rutinlerinizde aksamalar yaşayabilir, enerjinizi verimli kullanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Geçmişten gelen bir sağlık problemi de gündeme gelebilir.


BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK;

Retro süreci sizi aşk hayatı, hobiler-spor, ikili ilişkiler üzerinde etkiliyor. Bu dönemde eğer bekarsanız eski ilişkilerinizden dönüşler alabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa güncel sorunları çözmek ve şifalandırmak adına adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde oluşacak olan sorunlar size mesaj niteliği taşıyabilir, farkındalık oluşturabilir. Öte yandan geçmişte yarım bıraktığınız bir hobiye-spora yeniden başlayabilirsiniz. İkili ilişkilerde bir takım sorunlar yaşayabilir, özgürleşmek isteyebilirsiniz fakat bu retro'nun size öğüdü ilişkilerini sağlamlaştır, sorunları ortadan kaldır. Çözüm odaklı ilerlemenizde fayda var.


TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ;

Retro süreci sizi aile ilişkileriniz, gayrimenkul konuları, yakın çevreniz ile ilgili konularda etkiliyor. Bu günlerde aileden kalan bir gayrimenkulün size gelişi yada satım konusu gündeme gelebilir. Ev içi tadilat tamirat gerektiren süreçler oluşturabilir. Ailenizle olan ilişkinizi sağlamlaştırmak adına güzel bir süreç olabilir. Sorunları-sıkıntıları çözmek eskisine göre daha kolay olacaktır. Öte yandan bu dönemde akraba çevrenizle daha sık görüşebilir eski günleri yad edebilirsiniz. Yakın çevrenizden dargın olduğunuz kişiler varsa buzlar eriyebilir. Küslükler sonlanabilir. Şifalandırıcı bir süreç sizi bekliyor.


AKREP

YÜKSELEN AKREP;

Retro süreci sizi yakın çevre, kardeşler, akrabalar, seyahat, ve mali konular üzerinden etkiliyor. Bu dönemde yakın çevrenizle veya kardeşlerinizle daha sık vakit geçirebilir eski günleri yad edebilirsiniz. Eski günlere olan özlemin artacağı günler olabilir. Öte yandan geçmişte planladığınız fakat gerçekleştiremediğiniz bir seyahat gündeme gelebilir. Bu dönemde araç alım-satım konuları gündeminize gelecek olursa 22 Ocak sonrasına bırakmak daha mantıklı olacaktır. İşinizi etkileyen gelişmeler, düzenlemeler de gündemde olabilir.


YAY

YÜKSELEN YAY;

Retro süreci sizi mali konular, yetenekler, iş süreçleri üzerinde etkiliyor. Bu süreçte para kaynaklarınız-kazanımlarınızla ilgili yeni kararlar almamalı ve değişikliğe gitmemelisiniz. Geçmişte yarım bıraktığınız kazanç alanlarına geri dönüş yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde yetenekleriniz üzerinde çalışmalar yapmak ve yeniden üzerine düşmek iyicil olabilir. Kazanç alanınızı etkileyen gelişmeler de olabilir. Borç verdiğiniz yada geçmişten hak edişiniz olan bir paranın elinize geçişi olabilir. İşinizle alakalı kararlar almak ve imzalık işler yapmak durumunda kalırsanız 22 Ocak sonrasına ötelemeniz yararınıza olacaktır.


OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK;

Retro hareketi burcunuzda oluyor ve hayatınıza önemli etkiler sunuyor. İkili ilişkilerinize ve iç dünyanıza etkileriyle gündeme geliyor. Eski günleri yad etmek isteyebilir geçmişe özlem duyabilirsiniz. Bu dönemde eski arkadaşlarınız-dostlarınız ile karşılaşabilir yada haberler alabilirsiniz. Eski ilişkilerinizden geri dönüşler de alabilirsiniz fakat geçmişte tamamen bitirilmiş ilişkilerde "exten-next olmaz" mantığıyla yaklaşmak daha iyi olabilir. Eğer evliyseniz partnerinizle olan ilişkinizi gözden geçirmek ve sağlamlaştırmak adına güzel günler olabilir. Bu dönemde bazı kişileri hayatınızdan çıkarmanız da olası görünüyor.


KOVA

YÜKSELEN KOVA;

Retro sizi iç dünyanız, arka plana attıklarınız üzerinde etkiliyor. Bu dönemde rüyalarınız biraz karmaşık olabilir. Daha çok geçmiş günlere yönelik rüyalar görebilirsiniz. Öte yandan sosyal çevrenizle bir takım problemlere açık görünüyorsunuz anlaşılamama hissine sık kapılabilir kendinizi biraz izole etmek isteyebilirsiniz. Aslında bu süreç sosyal çevrenizle var olan sorunlarınızı çözmek adına güzel destekler sunuyor kabuğunuza çekilmek ve akışa bırakmak yerine sorun çözme odaklı olmak daha iyi olabilir. Bu dönemde arkanızdan dönen durumlar da kulağınıza gelebilir. Bu vesileyle bazı kişileri çevrenizden uzaklaştırabilirsiniz.


BALIK

YÜKSELEN BALIK;

Retro süreci sizi sosyal çevre, arkadaşlıklar, umutlar ve hayaller üzerinde etkiliyor. Retro dönemi boyunca eski arkadaşlıklar-dostluklar yeniden canlanabilir uzun süredir görmediğiniz veya haber almadığınız kişilerle görüşebilirsiniz. Sosyal çevrenizle var olan sorunlarınızı çözmek adına adımlar da atabilirsiniz. Dargın olduğunuz kişiler varsa eğer ilişkileri şifalandırmak adına güzel bir süreç olabilir. Öte yandan geleceğinizi ilgilendiren konularda gündemde olabilir. Gelecek planlarınızla ilgili yarım kalmış bir sürecin tamamlanması olası görünüyor.


 

Şans dolu etkilerle karşılaşmanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

98 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page