top of page

MARS BAŞAK BURCUNDA BURÇ YORUMLARI (10 Temmuz - 27 Ağustos & 2023)

Gökyüzünün hareket temsilcisi "MARS" Başak burcu transitine başlıyor 10 Temmuz - 27 Ağustos & 2023 tarihleri arasında BAŞAK burcunda ilerleyişine devam edecek. Peki bu ilerleyişten bireysel bazda nasıl etkiler alıyoruz ? Bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum. Aşağıdan "Yükselen Burcunuza" göre nasıl etkiler aldığınızı okuyabilirsiniz.

Keyifli Okumalar 🙏


 

MARS BAŞAK YÜKSELEN BURCUNUZA NASIL YANSIYOR?


KOÇ

YÜKSELEN KOÇ ;

Bu dönemde enerjiniz ve eforunuz gündelik işlere, rutinlere yönelebilir. İş yükünüz

artabilir sorumluluklarınız bir anda artışa geçebilir. İşlerinizin yoğunluğu dolayısıyla

bu dönem sizi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan biraz yıpratabilir. İşinizle ilgili konularda ani kararlar almak olumsuz sonuçlanabilir. İş yerinizde ve iş hayatınızda çeşitli çalkantılar olabilir. Bir arada çalıştığınız kişilerle rekabetiniz artabilir. İş arkadaşlarınızla veya altınızda çalıştırdığınız kişilerle sorunlar, sıkıntılar, ortaya çıkabilir. Dikkatli ve ölçülü ilerlemenizde fayda var. Bazılarınız için iş değişikliği, yeni bir işe başlama durumu oluşabilir. Öte yandan sağlığınızla alakalı konular gündem olabilir. Sağlık kontrollerinizi aksatmamalısınız. Bu dönemi düzenli egzersiz yaparak sağlıklı beslenerek, uyku düzeninize dikkat ederek geçirmelisiniz. Enerjinin akışını kolaylaştıracak ve sağlığınızı olumlu etkileyecektir.


BOĞA

YÜKSELEN BOĞA;

Bu dönemde aşk ve romantizm, flörtler, çocuklarla alakalı konular hayatınızda

gündemde olabilir. Tüm enerjinizi hayattan zevk almak adına çeşitli aktivitelere

yönlendirebilirsiniz. Yeni bir hobiye, spor alanına adım atabilir, enerjinizi tazeleyebilirsiniz. Aşk hayatınızın canlanacağı bir dönem de olabilir. Yeni ilişki başlangıçları olabilir, hayatınıza yeni birileri girebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için çocuk konuları gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olanlar için çocuklarınızla ilgili meseleler yoğunlukta olabilir. Çocuklarla olan ilişkilerinize ve iletişimize dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca çocuklarınızın sağlık konuları da gündem oluşturabilir. Bu dönemi bireysel olarak sportif aktivitelere ve faaliyetlere yönelerek geçirmek enerjiyi doğru kullanmanızı ve en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır.


İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER;

Bu dönemde aile bireyleriniz, yaşam alanınız ve aile içi ilişkileriniz ile ilgili konular çoğunlukla gündem olabilir. Eviniz içerisinde bir hareketlenme söz konusu olabilir. Taşınma yer değişikliği yapabilir ya da ev içi düzen-dekorasyon değişikliklerine gidebilirsiniz. Ev içinde

eşyalarda bozulmalar olabilir sizi bu işlerle uğraştırabilir. Öte yandan aile içi iletişime dikkat etmelisiniz tartışmalar, sürtüşmeler artabilir. Aile ile olan ilişkiler özen göstermeniz ve daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Ayrıca ev kazalarına açık olduğunuz bir dönemdesiniz daha

dikkatli olmanızda fayda var. Babanız ile olan ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz.

Aile büyüklerinizin sağlık konuları da gündeme gelebilir.


YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ;

Bu dönemde kardeşleriniz, yakın çevreniz, komşularınız ile olan ilişkileriniz

hareketlenebilir. Bu kişilerle sorunlar, tartışmalar gündemde olabilir. Kişisel ilişkilerinizde daha

yapıcı olmaya çalışmanız gereken bir dönem içerisindesiniz. Zihinsel boyutta bir hareketlilik de söz konusu olabilir. Zihinsel karmaşalar yaşayabilirsiniz. Bu süreç zihninizi aktif olarak kullanacağınız, çokça iletişimde bulunup, bol bol yazıp-çizeceğiniz bir süreç olabilir. Bu süreçte sizin için eğitim ve öğrenme konulan hareketlenebilir. Aynı anda birçok konuya ilgi duyup öğrenmeye çalışabilirsiniz. Ani ve hızlı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Durumları

iyice gözden geçirmeden karar almamaya çalışın. Ufak çaplı seyahatler gündeme gelebilir. Ayrıca bu dönemde trafikte araç kullanımına dikkat etmenizde de fayda var. Kazalara açık bir süreç olabilir. Kardeşlerin sağlığı da gündeme gelebilir.


ASLAN

YÜKSELEN ASLAN;

Bu dönemde efor ve enerjiniz parasal konulara yöneliyor. Maddi konular, kazanımlar gündeminiz olabilir. Kazanç elde etmek için motivasyonunuz canlanabilir. İşleriniz yoğunlaşabilir ve ek kazanç için çalışmalara gidebilirsiniz. Para kazanmak için çok çalıştığınızı hissedeceksiniz. Gelirinizde dalgalanmalar meydana gelebilir. Harcamalarınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Gereksiz harcamalar yapabilir borçlanabilirsiniz. Adeta para harcamak için can atacağınız bir dönemdesiniz. Aceleci ve riskli yatırımlardan da kaçınmalısınız. Hayrınıza olmayabilir. Bu dönemde enine boyuna düşünerek adım atılan ve iyi değerlendirilen fırsatlar başarı getirebilir. Natal haritanızın aldığı etkiler iyicil değilse borçlanarak bir şeyler yapmak için uygun bir zaman dilimi olmayabilir.


BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK;

Bu dönemde kişisel girişimlerinizin hareketleneceği bir dönem olabilir. Kendinizi aktif ve dinamik hissedeceğiniz bir süreç olabilir. Sakarlıklar, kazalar, yaralanmalar açısından riskli bir dönemdesiniz. Tezcanlılık ile hareket etmemeye çalışmalısınız. Algılarınızı açık tutmanızda fayda var. Sağlığınızla alakalı konular gündeme gelebilir, bağışıklığınız hassaslaşabilir. Agresyon ve gerginlikler gündeminizde olabilir. Enerjinizi atacağınız birşeylerle ilgilenmeye çalışmalısınız. Spora başlamak için harika bir zaman dilimi olabilir. Öfkeyi de içinize bastırmamalısınız. Zira ani çıkışlar, büyük tartışmaların fitilini ateşleyebilir. Bu dönemde düşünmeden kararlar almamalısınız. Ani kararlar hayrınıza olmayabilir. Ayrıca bu dönem çevrenizde ön planda olacağınız, göz önünde bulunacağınız bir dönem olabilir. Sağlıksal operasyonlar gündeme gelebilir ya da kendinizde bir değişime gidebilirsiniz. (Saç rengi degiştirmek gibi vb.)


TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ;

Bu dönem içsel olarak enerjinizin düşük olacağı bir zaman dilimi olabilir. Kafa dinlemeye olan ihtiyacınız artmış olabilir. Kendinizi bu süreçte yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz düşüşe geçebilir. Düzenli beslenme ve vitamin alımına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu dönemde arkanızdan bir takım olaylar dönebilir çevrenize dikkat etmelisiniz. Bu süreçte uykularınız ve rüyalarınız da karmaşıklaşabilir. Sezgileriniz artabilir. Haberci rüyalar görebilirsiniz. Bilinçaltınız yoğun çalışıyor. Bu dönemi içinize, özünüze dönerek, kişisel gelişiminize odaklanarak geçirebilirsiniz. Kendinizi arındırmak, temizlemek ve biraz dinlenmek enerjinizi nötrlemek için çok iyi bir zaman dilimi olabilir. Bu aralıkta imkanlar dahilinde tatil gibi olgular da karşınıza gelebilir.


AKREP

YÜKSELEN AKREP;

Bu dönemde sosyalleşme ve özgürleşme isteğiniz, hareket ihtiyacınız artabilir. Kendiniz ve geleceğinizle ilgili yeni hedefler, planlamalar ve programlamalar gündeme gelebilir. Belki yeni bir iş alanına bile yönelebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizde gerginlikler oluşabilir. Görüş ayrılıkları söz konusu olabilir. Bu zaman diliminde arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirip, elemeler yapabilirsiniz. Eğer Natal haritanızın bu alanı iyicil etkilere sahipse bu çevreyle idealist çalışmalar yapabilir, çokça sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca yeniye yer açabilir, çevrenizi genişletebilirsiniz. Öte yandan bu dönem ödediğiniz borçlar ve taksitler sonuçlanabilir, maddi açıdan eliniz rahatlayabilir. Bu dönemde hayallerinizle alakalı ani seçimler yapmamaya da dikkat edin. Hayrınıza olmayabilir.


YAY

YÜKSELEN YAY;

Bu dönemde idealleriniz, geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele edebilirsiniz. Yeni bir hedef belirleyip, hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde yola koyulabilirsiniz. İşinizle, kariyerinizle ilgili konular çokça gündem olabilir. Girişimler için cesaretiniz bir miktar artabilir. Enerjinizi doğru kullandığınız taktirde başarı size gelebilir. Üst pozisyonunuzdaki yöneticiler, idareciler, otoritelerle gerginlikler yaşayabilirsiniz. Otorite figürlerinize karşı daha profesyonel yaklaşmaya çalışırsanız bu süreci onların desteğiyle geçirebilirsiniz. İşten ayrılma-değişiklik konuları gündeme gelebilir. Bu durumları sakin bir şekilde değerlendirmekte fayda var. Aceleci ve gözükara hareket etmekten sakınmalısınız. Topluma karşı, toplumsal olaylara karşı öfke problemleri yaşayabilirsiniz.


OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK;

Bu dönemde uzak seyahatler, yurt dışı konuları, yabancılarla-farklı kültürlerle olan kişilerle ilişkileriniz gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Hayatı daha geniş bir pencereden görmeye başlayacaksınız. İnançlarınız, hayat felsefeniz değişime uğrayabilir. Akademik konularınız ön planda olabilir. Bu doğrultuda bir sınav süreci içerisinden de geçebilirsiniz. Eğer süregelen çalışmalarınız varsa bu alanda yaptığınız çalışmalar sonuca ulaşabilir. Din, inançlar, fanatizm odaklı tartışmalardan uzak durmalısınız. Sosyal medya kullanımınıza ve paylaşımlarınıza dikkat etmelisiniz. Bu alanda sorunlar deneyimleyebilirsiniz. Öğrenciler için önemli sınavlar gündemde olacaktır. Eğitim konulan için mücadeleleriniz söz konusu olabilir.


KOVA

YÜKSELEN KOVA;

Bu dönemde paylaşılan kaynaklarınızda, eş gelirinde, başkalarından size gelen kaynaklarda hareketlenmeler söz konusu olabilir. Bu süreç içerisinde ruhsal konulara ilgi duyabilir bu alanlara yönelebilirsiniz. Ödemeleriniz-borçlarınız gündeme gelebilir. Eşinizin gelirinde-işlerinde önemli bir dönem olabilir. Eşinizin iş yükü artabilir. Miras, nafaka, tazminat konularınız gündeme gelebilir. Natal haritanızın bu alanı iyicil değilse, alacaklarınızı almakta zorlanabilirsiniz. Kaza ve sakarlıklara açık bir dönemdesiniz dikkat etmenizde fayda var. Bu dönem boyunca sadakalar vermek çok uygun olacaktır. Ayrıca medikal açıdan operasyonlar da gündeminizde olabilir. Tartışmalardan uzak durmalısınız. Bu dönemi zayıf olduğunuz yönlerinizi görüp yüzleşerek geçiriyor olacaksınız. Bu süre içinizdeki gücü ortaya çıkarabilir.


BALIK

YÜKSELEN BALIK;

Bu dönem sizi ilişkilerinizle yüzleştirecek. Enerjinizin bu alana aktığını hissedeceksiniz. Evliliğiniz ve ortaklıklarınız gündemde olabilir. İlişkilerinizde gerginlikler ve rekabet konuları tetiklenebilir. Sakin kalmaya ve ilişkilerinizde sorunlarınız varsa bu dönemde pek fazla üzerine gitmemeye özen göstermelisiniz. Zira bu alandaki enerji sert tartışmaların fitilini ateşleyebilir. Ayrıca bu dönemde ilişkilerinizde çekişmelerden dolayı aceleci ve riskli kararlar alınabilir. Aman dikkat ! İlişkilerinizde sakin kalması ve daha yapıcı olması gereken taraf siz olabilirsiniz. Ciddi ilişkileriniz için aksiyon alıp bir ileri adıma taşımak harika olabilir. Yıldırım nikahları için açık bir dönem olabilir. Bu süreci en iyi partnerinizle spor yapmak, seyahat etmek ve birlikte bir şeyler için enerji harcayarak geçirebilirsiniz. Enerjiyi iyi yolla kullanmanıza olanak sağlayacaktır.


 

Şans dolu etkilerle karşılaşmanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page