top of page

KOVA BURCUNDA SATÜRN RETROSU GÜNDEMİ ve BURÇLAR (8 HAZİRAN 2022 - 20 EKİM 2022)

Astrolojinin büyük öğretmeni "Satürn" Kova burcunda gerilemeye hazırlanıyor. Peki bu gerileme sürecinde neler yaşayabiliriz? Bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum.


Herkese Keyifli Okumalar 🙏

 

Bu Retro sürecini anlamak için başta Satürn'ü ve Satürn'ün sembolize ettiklerini anlamak gerekiyor. Satürn toplumsal bir gök cismidir ve toplumsal olaylarla yakından ilişkisi bulunur. En sade haliyle Satürn'ü özetleyecek olursak; sorumluluklardır, otorite ve disiplindir, içinde bulunduğumuz toplumun doğrularını gösterir, sınırları çizer, toplumun yazılı kurallarıdır, yasalardır, ülkedeki sosyal sınıfları gösterir, gruplar ve topluluklardır, sistem baskısıdır, zaman yöneticisidir, kendi kendine işleyen sistemlerdir, bilim ve teknolojiyle ilişkilendirilir, sınırlarla ilgili olduğu için kısıtlamalarıyla ünlüdür çoğu zaman kendimizi hangi konularda kısıtlıyoruz ? Kendimizi hangi konularda geri plana atıyoruz ? bu durumu da yine Satürn'le açıklıyoruz.


Dolayısıyla bu saydığım semboliklerde sistemin sınavlarına tâbi tutulacağız. Sistemin gözler önüne getirdiği sorunlara şahitlik edeceğiz. Tabii bu sorunları çözmek adına da fırsatlar yakalayacağız. Bu süreci sistem tarafından denetime girdiğimiz bir zaman dilimi olarak düşünmek birçoğumuz adına daha açıklayıcı olabilir. Toparlayacak olursak "Herkes hak ettiğiyle yüzleşecek".


Satürn Retro süreci zaman çizelgesi:

2 Haziran - 8 Haziran 2022 Satürn Durakta

8 Haziran - 20 Ekim 2022 Satürn Retro

20 Ekim - 26 Ekim 2022 Satürn Durakta

26 Ekim 2022 saat 07:07 Satürn ileri harekete başlıyor.


Bu süreci özetleyecek olursak;

 • Sistemlerin zorlandığına şahitlik edebiliriz. Bu süreçte otorite pozisyonunda olan kişilerin sistem tarafından resmen sorguya çekildiği olaylar içinde kaldığını görebiliriz.

 • Bu süreç bazı grupların ve toplulukların arasındaki anlaşmazlıkları tetikleyebilir.

 • Devlet nezdinde istihdam sorunlarını tetikleyebilir. Geçmişte verilen fakat tutulmayan sözleri gündeme getirebilir.

 • Yönetim biçimi ve rejimi konusunda eleştirileri gündeme taşıyabilir.

 • Bazı liderler de mercek altında, sistem liderleri zor durumda bırakabilir. Yaşanacak skandal niteliğinde olaylarla medyaya taşınan isimleri görebiliriz.

 • Ön planda olan kişilerin de yanlış hamle ve stratejileri de eleştiri odağında olabilir.

 • Bazı yazılı kurallar ve yasaların tartışma konusu olduğunu görebiliriz.

 • Mülteciler konusunda yeni düzenlemeler gelebilir.

 • Ülkemizin "İhracat" seviyesini ve durumunu gündemimize taşıyabilir. Bu konudaki tartışmaları tetikleyebilir. Ülkemizin üretim gücüne yönelik konuşmaları gündeme alabilir ve dışa bağımlılık yönüne dair eleştirileri tetikleyebilir.

 • Üretim ve istihdama yönelik hamleler sürecin olumlu yönlerinden olabilir.

 • Bazı bölgelerin imara açıldığını ve üretim yönünde desteklendiğini görebiliriz.

 • Devletin yatırımı-desteği olan bazı yerlerin açılışına şahitlik edebiliriz.

 • Ordumuzu ve askerlerimizi gündeme getirebilir.

 • Yabancı milletler ve devletlerle olan sorunları gözden geçirmek için gündemimize taşıyabilir. Ülkemizi ilgilendiren bazı eski anlaşmalar gündemde olacak gibi görünüyor.

 • Medya ve medya sektörünü de sınayacak bazı düzenlemeler söz konusu olabilir.

 • Eğitim-öğretim sistemi, üniversiteler, akademik personeller, öğretmenler yine mercek altında. Eğitim sistemindeki sorunları ve hataları çözmeye yönelik adımları görebiliriz.

 • Bu süreçle birlikte ülkenin inanç sisteminin de sorgulandığı günlerden geçebiliriz.


Bu süreçte burçlar hangi alanlarda sınanabilir ? Hangi alanlarda durup düşünmeli ve hayatlarının bu alanlarını gözden geçirmeli?


YÜKSELEN KOÇ ;

Arkadaşlıklar, arkadaşlık ilişkileri, sosyal çevre ve etkileşimi, amaçlar ve idealler, içinde bulunduğunuz topluluklar ve gruplar.


YÜKSELEN BOĞA;

Kariyeriniz ve kariyer yolculuğunuz, amaçlarınız ve yaşam hedefleriniz, toplum önündeki kimliğiniz-itibarınız, otoriteler ile olan etkileşiminiz, yönetim kabiliyetiniz, anneniz ile olan ilişkiniz.


YÜKSELEN İKİZLER;

Ufkunuz, kişisel gelişim süreciniz, yabancı yerlerle ve yabancılarla olan etkileşimleriniz, ticari anlaşmalarınız ve faaliyetleriniz, sosyal medya düzeniniz, akademik kariyeriniz, eğitim süreçleriniz, hukuksal konularınız.


YÜKSELEN YENGEÇ;

Gelir-gider dengeniz, kazanımlarınız, dışarıdan size akan kaynaklarınız, sevmediğiniz ve dışa ittiğiniz şeyler, yaşadığınız zorluklar ve sıkıntılar, ortaklı kazançlarınız, eşinizin geliri, ruhsal dünyanız.


YÜKSELEN ASLAN;

Evliliğiniz, eşinizle olan ilişkiniz, ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, rakipleriniz, rol model aldığınız insanlar, tartışmalarınızın ana kaynağı, hukuksal meseleleriniz.


YÜKSELEN BAŞAK;

Çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz, beslenme alışkanlıklarınız, hayat düzeniniz, çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkiniz, evcil hayvanlarınız konusunda sorumluluklarınız, hastalıklarınız.

YÜKSELEN TERAZİ;

Gönül ilişkileriniz, flörtleriniz, insani ilişkileriniz, hobileriniz, eğlence anlayışınız, duygularınız, yatırım konularınız, çocuklarla veya çocuklarınızla olan ilişkiniz.


YÜKSELEN AKREP;

Aileniz, yaşam alanınız, ailenizle kurduğunuz bağ, aile büyüklerinizle olan bağlantınız, geçmişinizden getirdikleriniz, bilinçaltınız, ruh haliniz, babanızla olan ilişkiniz, sahip olduklarınız.


YÜKSELEN YAY;

Yakın çevrenizle olan ilişkiniz, kardeşleriniz ve onlarla olan ilişkiniz, akrabalık ilişkileriniz, komşularınız, yakın ve uğrak noktalarınız, eğitim hayatınız, fikirleriniz ve düşünceleriniz, diğerleriyle olan iletişim tarzınız.


YÜKSELEN OĞLAK;

Gelirleriniz, mali durumunuz, kazanç sağladığınız şeyler, birincil dereceden yardımcılarınızla olan ilişkiniz, yetenekleriniz, birikimleriniz-yatırımlarınız, harcama stiliniz, öz değeriniz ve kendinize duyduğunuz saygınız.


YÜKSELEN KOVA;

Kendiniz, hayatınızın tüm parçaları, kişiliğiniz, benlik bilinciniz, insanlara çizdiğiniz izleniminiz, farkındalık seviyeniz, fiziksel görünümünüz, ikili ilişkileriniz, kendiniz için aldığınız sorumluluklarınız.


YÜKSELEN BALIK;

İç dünyanız, ruh haliniz, içinizde biriktirdikleriniz, kendinizle yüzleşme beceriniz, size karşı olanlara duruşunuz, sorun ve sıkıntılarınız, geçmişinizin yükleri, kendinizi aşma kapasiteniz, şifaya olan inancınız.


 

Bu alanlarda çıkabilecek sorunlarda durup düşünmeli ve atacağınız adımlarda çözüm odaklı olmalısınız. Bu dönemi etki alacağınız alanlardaki sorumluluklarınızı düzenleyerek geçirmek yararınıza olacaktır.

Sevgiyle Kalın 🤍

333 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page