top of page

JÜPİTER KOÇ BURCUNDA (11 MAYIS 2022 - 27 EKİM 2022)

Sistemin büyük iyicili “Jüpiter” 11 Mayıs 2022 itibariyle “Koç Burcuna” geçiş yaptı. Peki bu geçiş sürecinde neler yaşayabiliriz? bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum.

Herkese Keyifli Okumalar 🙏

 

Bu geçişi anlamak için başta Jüpiter’i ve Jüpiter'in sembolize ettiklerini anlamak gerekiyor. Jüpiter astrolojide inançlar, kültürler, ahlak, topluluklar, büyüme ve genişleme, eğitim-öğretim, atmosferik olaylar (hava), özgürlük, yayılma ve yaygınlık, ordular, yabancılar, iyi şans ve talih ile ilgilidir. Sistemin büyük iyicili olarak nitelendirilir. Yani Jüpiter'in temsil ettiği bu alanlarda ilgili yeni gelişmelerin hakim olacağından bahsedebiliriz. Bu gelişmeleri maddesel olarak sıralayacak olursak;


 • Bu geçişle birlikte kendimizi daha enerjik ve zinde bir halde hissedebiliriz. Herkesin hayatında Jüpiter'in etkilediği alanlara göre (bknz. “Jüpiter Koç Burcunda İlerleyişinde Burçları Neler Bekliyor?”) yeni başlangıçlar yapabilir, tohumlar atabiliriz.

 • Bu dönemde bir spora başlamak, hareketli bir yaşama geçmek, günlük rutinleri düzenlemek ve enerjimizi yükseltmeye yönelik aktiviteler içinde olmak adına da destekleneceğimiz bir dönemden geçeceğiz.

 • Bu geçişle birlikte özgürleşme isteğinin arttığına tanıklık edeceğiz. Bireyselleşme isteği ve arzusu hem toplumsal hem de bireysel olarak bizleri etkisi altına alacak. Bu bağlamda yeni doğan grupları ve toplulukları, şirketleri vb. görebileceğiz.

 • “Jüpiter Koç” Sınırlarımızı yeniden çizdiğimiz bir dönemi işaret ediyor gibi görünüyor. Fakat bu sınırları çizerken Jüpiter'in abartma doğasına aldanarak başkalarının sınırlarına müdahale etme durumundan da kaçınmalıyız. Ego, gurur, kibir ve gösterişten de uzak durmalıyız.

 • Koç burcunun agresif doğasından dolayı gergin bir enerjinin de mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Bu geçişin insanlardaki tahammül seviyesini sınayacağını söylemek zor olmayacaktır. Restleşen toplulukları ve sert çıkışları, ani yaptırımları bu dönemde birçok kitleden görebiliriz.

 • Bu bağlamda ülkelerin ordularını ve güvenlik mekanizmalarını da ön plana çıkıyor. Özellikle güvenlik konusunda sorunlar söz konusu olabilir. Artan saldırgan enerjiyle birlikte terör olaylarını ve bu tür zararlı toplulukları gündeme getirebilir. Terör örgütlerini ve elebaşları ile ilgili durumları gündemimize taşıyabilir.

 • Patlamaları, canlı bomba olaylarını, suikastleri ve suikast girişimlerini, yangınları tetikleyebilir.

 • Sınırlarımızla ilgili konuları, topraklarımızı ve kardeş ülkeler ile olan etkileşimlerimizi de gündeme taşıyabilir. Türkiye'nin Rusya-Ukrayna arasında olan savaş gündemine Ukrayna tarafından çekilmeye çalışılacağını görebiliriz.

 • Jüpiter dinler ve inançlarla ilgili olduğu için aynı zamanda insanların bu konuya bakış açılarında da bazı yenilikleri gündeme taşıyabilir. Bazı yeni kitleler ve toplulukların oluşması, bu konular üzerinde yeni akımların ortaya çıkması da söz konusu olabilir. (Yeni inanç sistemleri, akımları vb.)

 • Koç burcunun büyüyen etkisiyle birlikte önde, ön planda olan kişileri, liderlerin stratejik hamlelerini-yeni önerilerini, ülkeler ve milletler arası yeni oluşumları da görebiliriz.

 • Ülke haritamıza bakacak olursak İktidarın zorlanacağı bir dönem de söz konusu olabilir. Bu geçiş seçim sürecine doğru ilerleyişimizi de gösteriyor gibi görünüyor.

 • Tıpta yeni gelişmeleri ve buluşları özellikle tıpta cerrahi alanla ilgili ilerlemeleri görebiliriz.

 • Eğitim-öğretim sektöründe, üniversitelerde ve sınav sistemlerinde de yeni modelleri ve önerileri görebiliriz. Eğitim sektöründe de yeniden doğuş söz konusu olacak gibi görünüyor.

 • Jüpiter hava ve atmosferle de ilgili olduğundan Hava sıcaklıklarının artmasını ve kuraklık tehlikesini gündeme getirebilir. Özellikle hava sıcaklıklarının yaz sonrası mevsim normallerinin üzerinde olması durumu bunu tetikleyebilir. Sıcak bir yaz bizleri bekliyor olabilir.


Yazıyı toparlamak gerekirse bu geçiş sürecinde empati odaklı olmalı, dürtüsel davranmamaya özen göstermeliyiz. Dik başlı ve asi tutumlar içinde olmamalı yapıcı olmaya özen göstermeliyiz. Objektif yaklaşımlarla, benmerkezci olmadan ilerleyebilenler bu geçişten en optimal şekilde yararlanan kişiler olacaktır.

Sevgilerimle 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi


286 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page