top of page

BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI GÜNDEMİ (8 KASIM 2022)

8 KASIM 2022 saat 14.02 itibariyle Boğa burcunun 16. derecesinde Ay tutulması gerçekleşecek. Gelin hep birlikte bu tutulmanın bize neler getireceğine bakmadan önce “Ay Tutulması Astrolojik ve Mitolojik Olarak Nedir? ” inceleyelim:


Öncelikle “Ay Tutulması” ne demek ile başlayalım;

 • Ay tutulması anlam olarak daha önce başlayan olayların bitişini simgeler. Bitirme-sonlandırma enerjisine sahiptir. Bir nevi hasat mevsiminin geldiğinin habercisidir. Ay Tutulmalarının bireysel bazda etkileri daha yoğundur. Herkesin hayatında bitmesi gereken olaylar ve durumlar üzerinde etkilerde bulunur. Kişide çatışmalar, iç hesaplaşmalar ve bu hesaplaşmalar sonucunda farkındalıklar oluşturabilir. Ay astrolojide duyguları da temsil ettiği için; Ay Tutulmaları duygusal konuları da ön plana çıkarır. O yüzden Ay Tutulmalarından önceki 10 gün ve ilerleyen 1 Aylık süreçte dahi, daha içe dönük ve pasif yaşadığımız bir ruh hali içerisine girebiliriz. Özellikle bu tutulmalar kişisel haritalarınızda önemli derecede konumlanıyor ise daha yoğun etkiler alırız.

 • Tutulmalar olması gerekenleri hayatımıza dahil eder bu yüzden iyi veya kötü teslimiyet halinde olmamız gereklidir. Direndiğimiz noktalardan sınamalar yaşayabiliriz. Bu tutulmanın etkisi özellikle önümüzdeki 3 ayı kapsayabilir 6 aya kadar devam edebilir.


Tutulma ile bizi bekleyen gelişmeler neler?

 • Tutulma haritası kriz enerjisini doğrudan yansıtabilecek bir enerjiye sahip 2022'yi uğurlarken son vuruşunu yapabilecek türden etkiler barındırıyor. Hepimizin hayatında aldığımız sorumlulukları mercek altına alıyor.

 • Bugüne kadar hangi bilinç düzeyine kadar ulaşabildik? Sistemi ne derecede önemsedik? Nasıl bir ciddiyet seviyesindeyiz? Farkında olup umursamadığımız noktalar neler? vb. sorgulamaları kolektif açıdan yapmamızı sağlayacak günlerden geçebiliriz.

 • Bu süreçte gölge yönlerimize ışık tutacak, ayna olacak farkındalıklar da yaşayabiliriz. Bu farkındalıklar çok ani etkilerle hayatımıza girebilir. Eğer görmemeye ısrarcı olursak sistem bize adeta eli sopalı bir öğretmen edasıyla hizaya getirecek etkiler oluşturabilir.

 • Tutulma hattı güç savaşlarını da anlatıyor. Rekabet enerjisinin artacağı günlerden geçebiliriz. Çevremizdeki kişilerle büyük krizler ve sürtüşmeler yaşayabilir, bazı kişileri hayatımızdan çıkarma noktasına gidebiliriz. İnsani ilişkilerde bu denli etkiler yaşamamak adına dikkatli olmalı, abartılı tutumlardan kaçınmalıyız.

 • Gönül ilişkilerimizle ilgili hesaplaşmalar yaşayacağımız günler de olabilir. Gizli-saklı bırakmayacak türden etkiler barındıran bu tutulma sonlanmaları da beraberinde getirebilir. Güven ve sadakat teması sarsılmış ilişkiler sona mahkum olabilir.

 • Boğa burcunda gerçekleşecek olan tutulma finansal konularda da epey gündem oluşturabilir. Harcamalarımızı kontrol altında tutmamızı, tüketim çılgınlığından uzaklaşmamızı istiyor. Süreç tutumlu olmayı öyle ya da böyle öğretebilir.

 • Üretimin önemi daha da ön plana çıkabilir. Tüketim bilincini terk edemeyen ülkeler derin sınavlar verebilir. (Bunu bireysel bazda da düşünebiliriz.)

 • Tutulma kurak ve verimsiz geçebilecek bir kış dönemini de anlatır nitelikte. Toprağın verimi, tarım ve hayvancılık gündemde olabilir.

 • Dünya genelinde güç savaşlarına giren siyasileri-devletleri görebiliriz. Bu sebeple siyasi arenada gerilimler artabilir aynı zamanda önümüzdeki sonbahar ve kış döneminde savaş enerjisi açığa çıkabilir. Büyük güçler tarafından savaşın içine çekilmeye çalışan toplumlar söz konusu olabilir.

 • Tutulma enerji kaynaklarını da gündeme getirebilir. Enerji piyasasında krizi fırsata çevirmek isteyenlerle karşılaşabiliriz.

 • Çocuklar ve eğitim sistemiyle ilgili yeni düzenlemeleri görebiliriz.

 • Kadınlarla ilgili konular da gündemde olabilir. Yaşanan olaylar dişil enerjiyi büyüterek karşıt enerjinin güç dengelerini sarsabilir. Kadınların gücü daha da görünür olabilir.

 • Sosyal mecralar gündemden düşmeyebilir. Yeni yaptırım durumlarını görebiliriz. Sistem arızaları da söz konusu olabilir.

 • Ünlü ve tanınmış kişilerin gerilimleri-skandalları gündem olabilir.

 • Tutulma anında 29 derece bulunan Jüpiter din görevlilerini gündeme getirebilir. (Kritik gündemler oluşturabilir.)

 • Toplu insan ölümlerini söz konusu olabilir. Kalabalık kitleler sorunlar getirebilir. İsyan çıkarmak isteyen kitleleri görebiliriz. İntiharlarda artış gözlemlenebilir.

 • Tutulma depremleri, suni ve doğal afetlerin genelini 6 aylık süreçte fazlasıyla tetikleyebilir.

 

Tutulmaların enerjileri, geçmişten bugüne incelendiğinde gergin ve zorlayıcı olarak nitelendirilse de, artık günümüzde "Tutulma Dönemlerinin" insanlığa farklı bakış açıları kazandırdığı ve olgunlaştırdığı ortak görüş haline gelmiştir. Bu bağlamda "Tutulma Dönemlerini" arınma, olgunlaşma ve farkındalık kazanma dönemleri olarak görebiliriz. İçinden geçtiğimiz bu tutulma döneminin birin ve bütünün en yüksek hayrına olmasını diliyorum.

Sevgiyle Kalın

🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

212 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page