top of page

AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI BURÇ YORUMLARI (5 Mayıs 2023)

Bir tutulma dönemi daha geldi çattı 5 Mayıs 2023 saat 20:34'de Akrep Burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Peki bireysel bazda nasıl etkiler alıyoruz ? Bu sorunun cevabı için bu yazıyı kaleme alıyorum. Aşağıdan "Yükselen Burcunuza" göre nasıl etkiler aldığınızı okuyabilirsiniz. (Bu tutulmanın enerjisi önümüzdeki 1 yıla yayılabilir. Okurken bunu dikkate alarak okumak faydalı olacaktır.)

Keyifli Okumalar 🙏 

TUTULMA YÜKSELEN BURCUNUZA NASIL YANSIYOR?


KOÇ

YÜKSELEN KOÇ ;

Tutulma maddi konularınız-finansal meseleleriniz, ortaklı gelirleriniz, ödeme ve borçlarınızla ilgili konularda etkileriyle gündeme geliyor. Mali konularda özgürleştiğiniz bir dönem sizi bekliyor olabilir. Bazı borçlarınızı kapatabilir ve arınma yoluna girebilirsiniz. Bazılarınız için miras-geçmişten gelen hak ediş durumları da gündeme gelebilir. Tutulma anının diğer bir etki alanı da eş kazançları üzerinde görünüyor eğer evliyseniz eşinizin kazançları konusunda bir değişim söz konusu olabilir. Eşiniz bir iş değişikliği de yapabilir. Öte yandan bu günler ilişkilerinizi de sorgulayacağınız bir dönemi başlatabilir. Bazı ilişkiler son bulurken, değerinizi sorgulayacağınız günlerden de geçebilirsiniz. Enerjinizin düşmesine izin vermemeli taze başlangıçlar için temkinli olmalısınız.


BOĞA

YÜKSELEN BOĞA;

Tutulma ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız üzerinde etkisiyle gündeme geliyor. Evliliğinizle alakalı bağlılık ve sadakat konularının daha çok gündeme geleceği, eşinizle olan ilişkinizi daha fazla sorgulayacağınız günlere doğru ilerliyorsunuz. Bazılarınız için ikili ilişkiler adına gergin günler de olabilir. Tutulma enerjisiyle birlikte ortaklı işler üzerinde de gelişmeler söz konusu olabilir. Bazı ortaklıklar konusunda sonlanmalar ve yol ayrılıkları da sizi bekliyor olabilir. Öte yandan tutulma ailenizle ilgili de gergin enerjiler barındırıyor. Bu dönemde sorumluluklardan kaçmamalı daha fazla ailenize ve aile içi sorumluluklarınıza odaklanmalısınız. Bu süreci evliliğiniz ya da ikili ilişkilerinizdeki sorunları çözmek adına kullanmak ve derinleşmeye odaklanmak en iyi şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

İKİZLER

YÜKSELEN İKİZLER;

Bu tutulma sağlık konularınız, çalışma hayatınız, günlük rutinlerinizi etkiliyor. Bazılarınız için şifa enerjisi hakim görünüyor uzun süredir uğraştığınız sağlık problemlerinde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayat akışınızı değiştirecek radikal değişimler yaşayabilirsiniz. Kimileriniz için de iş bırakma, iş değişikliği durumları gündeme gelebilir. Çalışma arkadaşlarınızla yaşayabileceğiniz gerginlikler bu durumu tetikleyebilir. Yine de iletişim dilinize dikkat etmeli, haklıyken haksız duruma düşmemeye çalışmalısınız. Öte yandan bu tutulma çevrenizle olan ilişkilerinizi de mercek altına alıyor. Yakın çevreniz ile ilgili bazı aydınlanmalar yaşayabilir, bazı kişileri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Kardeşlerinizin sağlığı da gündem olabilir.

YENGEÇ

YÜKSELEN YENGEÇ;

Bu tutulma aşk hayatınız, arkadaşlıklarınız, çocuklarınız, hobilerinizle ilgili konular üzerinde etkileriyle gündeme geliyor. Bazılarınız için yeni ilişkiler gündeme gelebilir. Arkadaş çevrenizden biriyle ani gelişen bir olgu ile birlikte, bir ilişki adımı atabilirsiniz. İlişkisi olanlarınız içinse; ilişkilerinde gizli-saklı tutulan konular gün yüzüne çıkabilir. Bu durumlar yüzünden bazı ilişkiler temelinden sarsılabilir. Sadakat temasının bir hayli gündemde olacağı günler geçirebilirsiniz. Öte yandan çocuk bekleyenler için güzel haberler gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olanlar ise çocuk giderleri yüzünden bir daralma yaşayabilirler. Önümüzdeki dönemlerde birikim yapmak için adımlar atmalı, harcamalarınızı kontrol altına almalısınız. Ayrıca önümüzdeki 6 aylık süreçte yeni bir eğitime başlayabilir, kişisel gelişiminize de odaklanabilirsiniz.ASLAN

YÜKSELEN ASLAN;

Bu tutulma aileniz, ebeveynleriniz, kariyeriniz, gayrimenkul konularınız üzerinde etkisiyle gündeme geliyor. Aile içi etkileşimlerinizi sorgulayacağınız bir döneme doğru ilerliyorsunuz. Aile içi gelişecek bazı beklenmedik durumlar sizi zorlayabilir ve uzaklaşma isteği uyandırabilir. Değişime açık olmalı süreci olduğu gibi kabul etmelisiniz. Bazılarınız için gayrimenkul alım-satım, taşınma-yer değişikliği durumları da söz konusu olabilir. Bu konular üzerinde oluşacak gelişmeler sizi şehir değişikliğine de itebilir. Tutulmanın diğer etkileri de ikili ilişkiler üzerinde görünüyor eğer evliyseniz eşinizle olan ilişkinizde sorumluluklar sebebiyle bazı tartışmalar yaşayabilir, kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Çözüm odaklı olmalı olayları büyütmemeye çalışmalısınız. Hayatınızla ilgili sorumluluk bilincini öğrenmenizi ve ipleri elinize almanızı sağlayacak bir 6 ay sizi bekliyor. Evlilik, söz, nişan gibi durumlarda söz konusu olabilir.

BAŞAK

YÜKSELEN BAŞAK;

Tutulma yakın çevre, kardeşler, eğitim konuları ve seyahatler üzerine etkileriyle gündeme geliyor. Yakın çevrenizi etkileyen önemli gelişmeler olabilir bu gelişmeler sonucu bazı kişilerle iletişiminizi kesebilirsiniz. Bu süreçte kardeşlerinizle olan iletişiminize de dikkat etmeniz gerekebilir. Bazılarınız için eğitim öğretim konularında da gelişmeler olabilir. Hayatınızın gidişatını etkileyecek eğitim-öğretim kararları alabilirsiniz. Bazılarınız için seyahat konuları da aktif görünüyor. Bir seyahate çıkabilir, ruhunuzu geliştirecek aktivitelerde bulunabilirsiniz. Öte yandan günlük rutinleriniz-çalışma hayatınız konusunda geçici bir yoğunluk da söz konusu olabilir. İş yükü ve sorumluluğundan kaçmamalı geçici bir süreç olduğu bilinciyle yaptığınız işlerde en iyisini hedeflemelisiniz. Tutulma haftasında rüyalarınız karmaşık ve yorucu olabilir. Uyku problemleri çekebilirsiniz.


TERAZİ

YÜKSELEN TERAZİ;

Tutulma maddi-finansal konularınız üzerinde etkisiyle gündeme geliyor. Bu tutulmayla birlikte maddi konularda uzun süredir çözüme kavuşturamadığınız konuların çözüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Para kaynaklarınızı gözden geçirmeli, bazı şeyleri kendinize itiraf etmelisiniz. Harcama konusundaki tutarsızlıklarınız gözle görülebilir hale geliyor dikkatli olmalısınız. Tutulmanın size öğüdü geleceğe yatırım konuları üzerinde görülüyor harcamaktan kaçınmalı birikim yönünde ilerlemelisiniz. Bazılarınız için kazanç alanı değişikliği konuları gündemde olabilir. Kazanç sağladığınız alan değişime uğrayabilir, ekstra kazanç kapıları açılabilir, görev ve statü değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Tutulma ilişkiler yönünde zorlayıcı etkilerde barındırıyor gibi görünüyor. İlişkiler konusunda bazı belirsizlikleriniz bu tutulmayla birlikte sonuçlanabilir.


AKREP

YÜKSELEN AKREP;

Tutulma burcunuzda gerçekleşiyor ve sizin için 6 aylık köklü bir değişim sürecini aralıyor. Bu süreçte tarzınızda ve görünümünüzde köklü bir değişiklik yapmak isteyebilir, bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirsiniz. Tutulma ile birlikte ikili ilişkileriniz için de önemli etkiler gündeme gelebilir. Bazılarınız için evlilikte yada ilişkide tamam mı ? devam mı ? konularını gündeme getiriyorken, kimileriniz için de ani gelişen birliktelikleri vurgulayabilir. Öte yandan bu tutulma taşınma ve yer değişikliği konularını da gündeminize getirebilir. Belkide bu durum evinizle ya da aile yaşantınızla ilgili yaşayacağınız bir sorunla bağlantılı olabilir. Önümüzdeki 6 aylık süreç hayatınızdaki taşların yerli yerine oturmasını sağlayacak gibi görünüyor. Fakat bu süreçleri aşıp, dönüşmek için de bazı şeylerden feragat edebilmeniz önemli.

YAY

YÜKSELEN YAY;

Bu tutulma ruhunuza ışık tutuyor. İç dünyanıza etkileriyle gündeme geliyor. Şifa enerjisinin yoğun olduğu, bilinçaltınızın iyileşmeye açık olduğu günlerden geçiyorsunuz. Çevrenizle alakalı bazı gergin gelişmeler olabilir, bu durum dostluklarınızı-akraba ilişkilerinizi sorgulamanızı sağlayabilir ve bu sorgulamalar çevreniz ile olan iletişiminizi de engelleyebilir. Daha içsel bir enerjiyle yenilenmeye ve dönüşmeye niyet edebilirsiniz. Eskiyi bırakıp yeniye odaklanmak daha iyi olacaktır. Eğitim-öğretim konuları, seyahat konuları da aktif görünüyor yeni bir eğitime başlayabilir, enerjinizi yenilemek adına bir seyahate de çıkabilirsiniz . Eğitimlere başlamadan önce benim için gerçekten gerekli mi ? sorusunu kendinize sormalısınız. Ek olarak bu süreçte çalışma koşullarınızda bir değişim de söz konusu olabilir.


OĞLAK

YÜKSELEN OĞLAK;

Tutulma sosyal çevreniz ve ilişki alanınıza etkileriyle geliyor. Sosyal çevrenizi sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bazı arkadaşlıkların çıkar üzerine kurulu olduğunu idrak edebilirsiniz. Bu kişilerle bağlantınızı keserek çevrenizi yenileme yolunda ilk adımları atabilirsiniz. Flörtleriniz ve aşk hayatınız için de yeni bir döneme giriyorsunuz bazı ilişkiler için tamam bazı ilişkiler içinde devam durumu söz konusu. Tutulmanın etkisiyle ilişkilerinizde saklı gizli konular gün yüzüne çıkabilir bu durumda ilişkilerinizin gidişatı ile ilgili radikal kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Bekar olanlar için ani gelişen aşklar gündemde olabilir. Maddi konularda değişim enerjisinin aktif olduğu, gelirlerinizde değişiklik yaptıracak bir döneme doğru ilerliyor olabilirsiniz. Bazı yeni anlaşmalar, imzalık işlerle de ilgilenebilirsiniz. Gelecek planlarınız ile ilgili gelişmeler de sizi bekliyor.

KOVA

YÜKSELEN KOVA;

Tutulmadan kariyeriniz, toplum önündeki imajınız, ailevi konularınız üzerinde etkiler alıyorsunuz. Bazılarınız kariyer yolculuğunda radikal değişimler yaşayabilir. İş değişikliği-işten ayrılma durumları gündeme gelebilir. Kariyer yolculuğunuza bakış açınızı değiştirecek 6 aylık bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem içinde ailevi konularda gündeminizde olabilir. Hayat sizi kariyer mi ? aile mi? ikilemine itebilir. Gökyüzünün size öğüdü dengeyi yakalamanız yönünde görünüyor. Bu dönemde yaşayacağınız bazı köklü değişikliklere ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Değişime açık olmalı olduğu gibi kabul etmelisiniz. Sizi daraltan bu enerjiden kurtulmak için enerjinizi yükseltecek aktivitelere yönelmek akıllıca olabilir. Öte yandan taşınma ve yer değişikliği yapabilir ya da gayrimenkul alım-satım konuları ile de ilgilenebilirsiniz.


BALIK

YÜKSELEN BALIK;

Tutulma eğitim-öğretim konuları, yurtdışı konuları, hukuksal konular, ticari faaliyetler ve hayat felsefeniz üzerine etkileriyle gündeme geliyor. Bu dönemde bir süredir içinde bulunduğunuz bir eğitimi sonuçlandırabilir, yetkinlik alanlarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Günlük rutinlerinizde rahatlayan bir enerjiyle birlikte önünüzdeki 6 aylık döngüde kişisel gelişim alanlarına yönelebilir ve kendiniz için yeni bir hayat felsefesi oluşturabilirsiniz. Eğer içinde bulunduğunuz ve sonuç beklediğiniz yurtdışı ile ilgili ya da hukuksal bir mesele ile alakalı bir konu varsa bu konularda yeni gelişmeler olabilir fakat sonuç tam anlamıyla beklentilerinizi karşılamayabilir. Eğer ticari faaliyetlerle ilgileniyorsanız işinizle alakalı bazı anlaşmaları sonlandırabilir, yeni olasılıklara yelken açabilirsiniz. Önünüzdeki 6 aylık süreçte gökyüzü sizin için “Yeniden yapılan” mesajını veriyor.


 

Şans dolu etkilerle karşılaşmanız dileğiyle.

Sevgiyle kalın 🤍

@astrologkemal - @hylegakademi

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page