top of page

26 Mayıs 2021 & Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs 2021 saat 14:13 itibariyle Yay Burcunun 5 derecesinde Güney Bentli “TAM” bir ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulması ne demek onu inceleyelim ve ülkemiz üzerine etkilerinden bahsedelim;


Öncelikle “Ay Tutulması” ne demek ile başlayalım; Ay tutulması anlam olarak daha önce başlayan olayların bitişini simgeler. Bitirme enerjisine sahiptir. Ay Tutulmaları özellikle bireyler üzerinde daha etkilidir. Bireysel bazda etkileri daha yoğundur. Bir nevi hasat mevsiminin geldiğinin habercisidir. Herkesin hayatında bitmesi gereken olaylar ve durumlar üzerinde etkilerde bulunur. Karmik olarak yorumlanır. Kişide çatışmalar ve sonucunda farkındalıklar oluşturabilir. Ay Duyguları temsil ettiği için Ay Tutulmaları duygusal konuları ön plana çıkarır. O yüzden Ay Tutulmalarından önceki 10 gün ve ilerleyen 1 Aylık süreçte daha içe dönük ve pasif yaşadığımız bir ruh hali içerisine girebiliriz. Özellikle bu tutulma kişisel haritalarınızda önemli derecede konumlanıyor ise yoğun etkiler taşır.


Bu tutulmanın etkilerine gelecek olursak;


- Bireysel ve küresel bazda bu tutulma bize 1985 ve 2003 yıllarındakine benzer durum ve olaylarla karşılaştırabilir. (2003 ve 1985 senesi hayatınızda olanları düşünün)


- Tutulma haritasını incelediğimizde tutulma anının yükseleninde değişken bir burç olan “Başak” burcunu görüyoruz ve aynı zamanda bu tutulma Yay burcunda gerçekleşiyor dolayısıyla Yükseleni Değişken burçta olanların bu tutulmadan yoğun etkileneceğini söyleyebiliriz. (Yükselen Yay, İkizler, Başak ve Balık Burçları)


- Yükselende gördüğümüz değişken burç teması bu tutulmayla birlikte hayatımızın gidişatında önemli değişiklikler olabileceğini gösteriyor. Bitmesi gereken olay ve durumların kadersel olarak bittiği bir süreç olabilir. Bu değişime direnmek, sabit kalmayı diretmek yerine kabul edip ilahi sisteme teslimiyet halinde olmamız gerekebilir.


- Tutulmanın Güney Ay Düğümü bentli olması bu tutulmanın zorlayıcı etkiler taşıyacağını gösteriyor olabilir.


- Tutulma sırasında gökyüzünü incelediğimizde hava elementinin yoğun olduğunu ve ateş elementinin düşük olduğunu görüyoruz. Bu tutulmada var olan konularla alakalı değişimlerin söz konusu olacağını, bu konuların üzerine gidilebileceğini yeni başlamaya çalıştığımız işlerin ise aksamalara uğrayabileceğini söyleyebiliriz. Zaten Ay tutulmaları bitirme enerjisini destekler.


- Kadın ölümü haberleri alabiliriz. Kadın ölümlerinde artış meydana gelebilir.


- Hırsızlık ve dolandırıcılıklarda artış olabilir güvenlik açısından daha dikkatli ve temkinli olmamız gerekebilir.


- Yurtdışı ve yabancı kültürlerle olan etkileşimler konularında, seyahat ve eğitim konularında haberler duyabiliriz


- Tutulma esnasında Jüpiter’in Ay ve Güneşle bir T-Kare açı kalıbı bulunuyor. Jüpiter doğası gereği büyütme enerjisi taşır ve yaptığı bu tür açılar da bu büyütme enerjisini abartılı şekilde ortaya koyduğunu gösterir. Dolayısıyla bu tutulma ile birlikte yaşayacağımız olaylar bireysel ve kolektif anlamda büyük olaylar içinde kalacağımızı gösteriyor olabilir.


- Cemaat, tarikat, din ve devletle alakalı kesimlerden gizli olan olaylar açığa çıkabilir. Skandallar olabilir. Fanatizm durumlarıyla alakalı sorunlar olabilir. Uzun süredir göz önünde olan fakat fark edilmeyen durumların ortaya çıkacağı bir tutulma olabilir.


- Kısıtlamalar konusunda yeni düzenlemeler gelebilir. Yay seyahat ve özgürlüğü de temsil ettiği için bu konularda kısıtlamalar azaltılabilir. Kapanma ve kısıtlanma sürecinin bitişini gösteren bir tutulma olabilir.


- Ülkemiz haritasını incelediğimizde bu tutulma 6-12 aksında gerçekleşiyor ve Ay 6. evde konumlanmış durumda yani devlet ve sistemler hakkında haberler duyabileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda ülkemiz açısından sağlık konularında 6 aylık süreç içerisinde aslında olumsuz gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Yasakların hafifletilmesi ile birlikte azalan vakalarda Jüpiter Retrosuyla birlikte uzun vadede olumsuz etkiler getirebilir. Sağlık sistemleriyle alakalı olumsuz gelişmeler yaşatabilir.


- 12. Ev Astrolojide gizli kapaklı çevrilen olayları gösterdiği için tutulma esnasında Güneşin orada bulunması itibariyle bu tür gizli kapaklı dönen konuların gündeme gelebileceğini, derinlerde oluşan yapılanmaların skandallar eşliğinde gün yüzüne çıkabileceğini gösteriyor. Kasım ayında gerçekleşecek tutulmayla birlikte ülkemiz adına önemli etkiler gündeme getirebilir.


- Üniversiteler ile alakalı yönetimler ile alakalı haberler duyabiliriz. Hizmet sektörü, işçiler vb. konularda gündemler oluşabilir. Bu konuları çokça konuşabiliriz.


- Çocuklar ve sanatsal faaliyetler, sporla alakalı konular da gündeme gelebilir.


- Tutulma aynı zamanda ülkemizde Doğu-Güney doğu bölgesinde, Ege ve Akdeniz bölgesinde depremleri tetikleyebilir.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page