top of page

166 Yıllık Bir Döngü & Terazi Dolunayı

12 Nisan 2022 tarihinde;

166 yıllık bir döngü kapanıyor. Gökyüzünde Jüpiter ve Neptün Balık burcunda kucaklaşıyor bu etkileşimin ardından...

16 Nisan 2022 tarihinde;

Terazi Burcunun 26' derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor burçlar üzerindeki etkisine bir göz atalım;

 

YÜKSELEN KOÇ;

Jüpiter&Neptün birlikteliği iç dünyanıza bir genişleme ile birlikte şifa getiriyor. İçinden geçtiğimiz günlerde manevi açıdan huzura kavuşabilir, şifa enerjisine kucak açabilirsiniz. Var olan sağlık problemleriniz ile ilgili iyileşmeler görülebilir. Öte yandan Dolunayın etkisiyle de birlikte bu dönemde kadersel tanışmalar-birliktelikler gündeminize olabilir. Karşınıza çıkan kişilerin taşıdığı potansiyelleri fark edemeyebilirsiniz, dikkati elden bırakmamalısınız. Eğer evliyseniz eşinizle olan ilişkinizde yeni bir boyut açacak günler de sizi bekliyor olabilir.

 

YÜKSELEN BOĞA;

Jüpiter&Neptün birlikteliği hayallerinize doğru yelken açtıracak fırsatlarıyla gerçekleşiyor. İçinden geçtiğimiz günlerde umut ve hayallerinize yönelik adımlar atabilir, hayallerinize kavuşabilirsiniz. Sosyal çevreniz konusunda da bir genişleme yaşayabilir, kadersel tanışmalara şahit olabilirsiniz. Öte yandan Dolunayın etkisiyle de birlikte çalışma hayatınızda bazı yüklerinizden arınabilir, günlük rutinlerinizde bir yenilik meydana getirebilirsiniz. Eğer iş değişimi düşünüyorsanız bu dönemde karşınıza önemli fırsatlar da çıkabilir.

 

YÜKSELEN İKİZLER;

Jüpiter&Neptün birlikteliği kariyer alanınızda gerçekleşiyor, uzun süredir beklediğiniz ve kafanızda tasarladığınız kariyer fırsatlarına kavuşabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Terfi alabilir yöneticileriniz tarafından desteklenebilirsiniz. Öte yandan Dolunayın etkisiyle de birlikte içinden geçtiğimiz günlerde ilişkinizle-aşk hayatınızla alakalı kararlar almak durumunda kalabilir, bazı kadersel başlangıç ve bitişler ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Eğer çocuk haberi bekliyorsanız bu dönemde güzel haberler de alabilirsiniz.

 

YÜKSELEN YENGEÇ;

Jüpiter&Neptün birlikteliği eğitim-öğretim, yurtdışı, kişisel gelişim konularını vurguluyor. İçinden geçtiğimiz dönemde uzun süredir istediğiniz bir eğitime başlayabilir, ilerideki kariyerinize yön verecek adımlar atabilirsiniz. Yurtdışı konuları ile ilgili beklediğiniz fırsatları yakalayabilir, kafanızdaki tasarımları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Kendi kişisel gelişiminize yöneleceğiniz bir döngü de başlıyor olabilir. Öte yandan Dolunayın etkisiyle birlikte aile hayatınızdan sizi biraz uzaklaştıracak yeni ufuklar açtıracak günlerden de geçebilirsiniz. Gayrimenkul konuları da gündeminizde.

 

YÜKSELEN ASLAN;

Jüpiter&Neptün birlikteliği dışarıdan akan gelirlerinizi vurguluyor. Bu dönemde hayalini kurduğunuz kazançlara erişebilir, mali durumunuzu rahatlatabilirsiniz. Miras, nafaka, tazminat gibi konularda içinde bulunduğunuz süreçler varsa bu konularda sonuçlanmalar da yaşabilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinizin gelirini etkileyen önemli iş fırsatları da doğabilir. bÖte yandan Dolunayın etkisiyle birlikte yakın çevre ile etkileşimlerin de vurgulandığı bir hafta sizi bekliyor gibi görünüyor. Bazı Aslanlar için yeni anlaşma ve sözleşmeler de gündeme gelebilir.

 

YÜKSELEN BAŞAK;

Jüpiter&Neptün birlikteliği ikili ilişkileriniz üzerinde etkileriyle gündeme geliyor. İçinden geçtiğimiz günlerde kadersel rastlantılar için açık bir gökyüzü sizi bekliyor olabilir. Eğer bekarsanız bir ilişkiye adım atabilir, taze başlangıçlar yapabilirsiniz. Eğer evliyseniz yada ciddi bir ilişkiye sahipseniz ilişkinizde yeni, güzel ve özel günler sizi bekliyor olabilir. Öte yandan Dolunay gelirlerinizi vurguluyor geliriniz yada gelir alanlarınız konusunda değişimler yaşayabilir bir miktar rahatlayabilirsiniz. Eğer ticari faaliyetler ile uğraşıyorsanız bu dönemde imzalık işler anlaşmalar da karşınıza çıkabilir.

 

YÜKSELEN TERAZİ;

Jüpiter&Neptün birlikteliği çalışma hayatınız ve sağlığınız üzerinde etkileri ile gündeme geliyor. Hayalinizi kurduğunuz bir iş için kabul alabilir, taze başlangıçlar yapabilirsiniz. Var olan bir iş durumunuz mevcutsa terfi alma durumları da söz konusu olabilir. Diğer bir yönüyle sağlık problemlerinizin şifalanması için güzel bir etki de sizinle birlikte gibi görünüyor. Öte yandan Dolunayın etkisiyle de birlikte bazı yüklerinizden arındığınız günler de olabilir. Günlük rutinlerin azalışı ve getirdiği ferahlama hem fiziksel hem ruhsal bir şifalanma yaşatabilir.

 

YÜKSELEN AKREP;

Jüpiter&Neptün birlikteliği aşk hayatınız üzerinde etkileriyle gerçekleşiyor. Yeni başlangıçlar için uygun günler olabilir, kısmetiniz konusunda da bir açılma yaşayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilere bu dönemde daha dikkat etmeli, bağ kurmaya yatkın bir biçimde yaklaşmalısınız. Diğer bir yönüyle bu etkileşim vaktinizi iyi geçirmenizi sağlayacak alışkanlıklar kazanmanıza fırsat verebilir. Öte yandan Dolunayın etkisiyle birlikte çevrenizde olup bitenleri daha net görebilir, kendinizi sahte insanlardan soyutlayabilirsiniz.

 

YÜKSELEN YAY;

Jüpiter&Neptün birlikteliği aile alanınızda gerçekleşiyor. Bu günlerde aileniz ile daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Eğer bekarsanız kafanızda uzun zamandır tasarladığınız yuvaya kavuşmak adına adımlar atabilir yeni bir başlangıç yapabilirsiniz (evlilik, birlikte yaşam vb.) Diğer bir yönüyle bu etkileşim gayrimenkul alım-satım konularını yada taşınma- yer değişikliği durumlarını tetikleyebilir. Öte yandan Dolunayın etkisiyle birlikte sosyal çevrenizden biraz uzaklaşabilir daha yakın ilişkilere yönelebilirsiniz. Bazı umut ve hayallerinizle ilgili gelişmeler de yaşayabilirsiniz.

 

YÜKSELEN OĞLAK;

Jüpiter&Neptün birlikteliği ilham diyor. Bu günlerde düşünce ve fikirlerinizde genişlemeler yaşayabilir, bu genişlemeyle birlikte yeni kararlar alabilirsiniz. Alacağınız kararlar geleceğinize şekil verecek yönde olabilir. Diğer bir yönüyle bu etkileşim sizi yakın çevrenizle (kardeşler, akrabalar, komşular vb.) yakınlaştırabilir, bazı dargın olduğunuz kişilerle arayı bulmanızı sağlayabilir. Uzun süredir görmediğiniz aile üyelerinize yakınlaşabilir, belkide bir seyahate çıkabilirsiniz. Öte yandan Dolunayın etkisiyle de birlikte yeni iş fırsatları bulabilir, bazı büyük fikirlerinizi hayata da geçirebilirsiniz.

 

YÜKSELEN KOVA;

Jüpiter&Neptün birlikteliği gelir alanınıza etkileriyle güdeme geliyor. İçinden geçtiğimiz günlerde elinize toplu bir paranın geçişi olabilir ya da karşınıza önemli gelir kapıları açılabilir. Karşınıza çıkacak bu fırsatları değerlendirmek hayatınızda yeni bir sayfa açtırabilir. İyi düşünmeli, karar vermekte acele etmemelisiniz. Belkide karşınıza gelecek bu fırsatlar yurtdışı bağlantılı da olabilir. Öte yandan Dolunay eğitim-öğretim konularında bazı gelişmeler yaşayabileceğinizi ve bu dönemde kişisel gelişiminize odaklanmanız gerektiğini vurguluyor gibi görünüyor.

 

YÜKSELEN BALIK;

Jüpiter&Neptün birlikteliği burcunuzda gerçekleşiyor ve hayatınızla ilgili kökten bir yenilenme fırsatı ortaya koyuyor. Bu dönemde kendinizi daha şanslı ve bereketli hissedebilir, atacağınız adımlarda önemli destekler görebilirsiniz. Çevrenizin genişleyeceği ve sürpriz bir şekilde yeni ilişkilere merhaba diyeceğiniz günlerden de geçebilirsiniz. Eğer bir ilişkiye sahipseniz söz-nişan-evlilik gibi adımlar da atabilirsiniz. Öte yandan Dolunayın etkisiyle birlikte dışarıdan akan gelirlerle ilgili gelişmeler de yaşayabilir, kendi gelirlerinize yönelebilirsiniz. Gelir-gider dengesiyle ilgili bazı değişimleriniz de söz konusu olabilir. Eğer borçlarınız varsa kapatabilir, miraslık bir durum içinde bulunuyorsanız sonuçlanma da yaşayabilirsiniz.


 

Jüpiter & Neptün Kavuşumu Dünya Astrolojisinde ne anlam ifade ediyor;

  • Sularla alakalı konuları gündemimize taşıyabilir, hava olaylarına (hortum, fırtına vb.) vurgu yapabilir, uzay ve uzay bilimleri konusunda önemli gelişmeler olabilir. Yeni buluş ve keşiflere işaret ediyor.

  • Sudan gelebilecek sorunlara -afetlere-depremlere ve hastalıklara da vurgu yapıyor bu dönemde salgın hatalıkların yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilirken, birçok doğal afeti de tetikleyebilir.

  • Ekonomi konusunda önemli etkiler gündeme getirebilir ekonomide dalgalanmalar olabilir. Siyasi arenada gerçekleşen arka plan konuları gündemimize taşıyabilir. Siyasi isimler çokça konuşabilir.

  • Siyasi anlaşmalara vurgu yapabilir. Siyasilerden stratejik hamleler görebiliriz. Savaşlara, ülkeler arası gerilimlere işaret ediyor gibi görünüyor.

  • Din ve inanç konularına vurgu artabilir. Yeni inanç sistemleri ortaya atılabilir. Kendini peygamber gibi öncü ilan eden insanlar türeyebilir.

  • Deniz kuvvetleri ile ilgili konuları gündemimize taşıyabilir. Deniz savaşları, deniz donanmalarını vurguluyor.

  • Bireysel bazda insanların Astroloji, kişisel gelişim vb. alanlara ilgisini artırabilir. Bu alanlara yönelik çalışmalara götürebilir.


161 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page